Banksia (Banksia)

Banksia
Kartais mūsų tautiečių namuose galite susipažinti su gana neįprastais augalais, kurie natūraliai auga lauke už šalies ribų. Egzotiškos ir unikalios daržovių gėlės gamina naujus ir naujus kraštutinius egzempliorius, tačiau ne visiems jų reikia rūpintis. Šiame straipsnyje siūlome apsvarstyti galimybę auginti banxia namus, bet pirmiausia susipažinsime su šios nuostabios gėlės aprašymu.

Botaninis aprašymas

Šiandien laikoma, kad bankxia priklauso “Proteaceae” šeimai, be to, yra 170 kitų labai įdomių gėlių. Tarp pagrindinių veislių augalų skiriamos kaip medžiai (daugelis auga iki 20-30 m), ir krūmai arba pusiau riešutai, paslėpti po žeme stiebai.
Banksia

Lapų plokštės dažnai yra išdėstytos pakaitomis, nors kartais jie gali būti užkimšti ar surinkti labai skirtingų formų klaidingų kaklų: nuo viržių formos iki didelių, bet siauri, su daugybe žandų. Apatinėje dalyje visi lapai jaučiasi išblukę.

Gėlės – poromis ir sėdimomis, paprastai surenkamos apvalios ir tankios cilindrinės ar pailgos žiedynų. Kartais yra sferinės formos ausys, esančios ant viršūnių arba trumpų pakilimų ūglių galuose.

Susipažinkite su tokių neįprastų augalų auginimo ypatumais kaip arizema, raflezija, kalistemonas, sinadenis, bookophy, pachipodium, hymenocallis, drimiopsis.

Kiekviena gėlių pora turi savo brūkšnelį ir dvi mažas skiltis išilgai šonų. Visos gėlės yra įprastos formos, yra keturios podestinės liaukos, maža sėdi kiaušidžių ir dvi ovulės.

Bangsos vaisius yra sutankintas dėžutė su dviem sėklomis. Jo brendimo procese daugelis braškių pradeda augti lignified kartu su spicy ašis, todėl “kūgio”, kaip rezultatas.
Banksia

Iš augalų gėlių galima gauti daug nektaro, dėl to vabzdžiai plaukia tiesiai šalia jų, o kai kurie gyvūnai (pavyzdžiui, šikšnosparniai ar opossumai) vartoja juos maistui.

Ar tu žinai? Europos šalyse 1700 m. Baksijaus buvimas buvo įgytas 1770 m. Po to, kai James Cook grįžo iš Australijos pakrantės ir atvedė su keliais šio nuostabaus gėlių pavyzdžiais.

Sklaida

Gamtoje, augalų galima rasti palei Australijos pakrantę, iš Tasmanijos į daugiau šiauriniuose rajonuose, nors toliau nuo vandenyno, tuo mažiau tikėtina, kad rasite tai (kopijos, iš kurių yra pietiniuose regionuose, yra visada didesnis nei augalų iš šiaurės).

Vienintelė rūšis, kuri “gyvena” toli nuo šio intervalo, yra tropinė Bangsi, kuri auga Naujojoje Gvinėjoje ir Aru salų teritorijoje.
Banksia

Be to, daugelis rūšių yra plačiai paplitusios ir dabar auginamos privačiuose soduose ir šiltnamiuose visame pasaulyje, o jei norite patalpinti gėlę į puodą kambario palaikymui, verta atkreipti dėmesį į specialiai nykštukų rūšis.

Populiariausi tipai

Dėka botanikų pastangoms, šiandien atpažįstama 76 tipų baksija, nors tik keli iš jų yra populiarūs mūsų platumoje.

Tarp labiausiai žinomų yra šios veislės:

 • Banksia Browna – krūmas ar medžio tipo augalas, augantis iki dviejų metrų aukščio. Lapai yra ilgi ir žali, žiedynai yra raudoni ir palyginti dideli. Laukinėje šias baxias galima rasti mažose vietovėse Vakarų Australijoje, o namie ją augina ir australai, ir kitų šalių gyventojai. Augalas gavo savo vardą botaniko R. Browno garbei.
 • Banksia Browna

 • Vištienos baksija – medžio tipo krūmas, kuris atvirame gamtoje yra tik Australijos žemėse.
  Medžių augalai taip pat yra tokie augalai kaip Bougainvillea, treelike peonija, raganos lazdelė, sodo hibiscus, kalnų akmenys, jukos.

  Žinoma, ši veislė sukėlė rudens žydėjimą, kai augalas atrodo gražiomis raudonomis ir oranžinėmis gėlėmis, taip pat išsiskiria žalia lapija. Aukštyje krūmas lengvai pasiekia šešis metrus, plotis apie tris metrus, nors atviroje vietovėje jo “augimas” dažniausiai yra ne daugiau kaip du metrai.

 • Vištienos baksija

 • Ryškiai raudoni bankai – mažas medis, augantis iki 8 metrų. Augalų gėlės yra pilkos spalvos, sujungtos cilindro formos žiedynai. Žvelgdami į juos lengva pastebėti gerai išsikišusius gudrybes.
 • Ryškiai raudoni bankai

 • Swamp bankas – krūmų rūšys, labiau paplitusios pietryčiuose Australijoje. Ji turi dvi porūšius, kurie skiriasi krūmo aukštyje: pirmuoju atveju augalai neauga virš 1,5 metrų, o antroje jie gali siekti penkis metrus aukščio. Žydėjimas – šviesus, su aukso-raudonomis žiedynais.
 • Swamp bankas

 • Silt Banksia – vienas iš pirminio D. Bankso kolekcijos atstovų. Paprastai šią rūšį sudaro kreiviniai medžiai, kurių aukštis siekia 15 metrų, tačiau pakrantės zonose galima rasti mažesnes versijas – iki 3 metrų aukščio. Pievagių lapų plokštės yra 7,5-10 cm ilgio, kurių plotis 2-4 cm. Priešais visi odiniai lapai turi dygliuotus šakelius, kartais šiek tiek banguotos. Gėlės susidaro dideli pailgi kotelių, kurie auga iki 10-15 cm ilgio ir 7-10 cm pločio. Sezono metu, jie keičia spalvą iš sidabro-pilkos iki geltonos ir net raudonos, bet po vysti gėlės. Įprastinė dantų bankų paskirstymo zona yra Australijos rytuose, taip pat kai kuriose neapgyvendintose Tasmansijos teritorijose.
 • Silt Banksia

  Ar tu žinai? Vietiniai žmonės naudoja lignified augalinius vaisius kaip pasirengimą gaminti suvenyrus. Jie gamina puikius vazos, lempas ir net lentynos, dažnai produktas yra tiesiog padengtas lako sluoksniu.

  Virimo programa

  Mūsų regione bankya auginami daugiausia dekoratyviniais tikslais, nes labai mažai žmonių žino apie galimybę naudoti gėles valgio gaminimo metu. Visi jie yra geri medaus augalai, dėl kurių vietiniai australai iš senovės naudoja juos maistui.

  Natūralaus augalų paplitimo vietose natūralių cukrų nėra daug, taigi nenuostabu, kad baksija nebuvo ignoruojama.

  Priežiūra ir auginimas banxia

  Iš tiesų rūpinimasis patalpų gėlių veislėmis nėra toks sudėtingas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, ir patyrę gėlių augintojai paprastai neturėtų patirti jokių sunkumų.
  Banksia

  Turėdama informacijos apie bakso pageidavimus, susijusius su auginimo, slaugos ir veisimo sąlygomis, lieka tik nusipirkti sodinamąsias ir tęsti tiesioginį auginimą.

  Būtinos sąlygos

  Temperatūros sąlygos ir apšvietimo poreikiai auginant bancsia daugeliu atžvilgių yra panašūs į standartines savybes, kad auga daug namų spalvų. Pavyzdžiui, vasarą temperatūra turėtų atitikti +18 … + 25 ° C, o žiemą ji neturėtų nukristi žemiau + 6 … + 10 ° С.

  Apšvietimas gali būti gana ryškus, nes augalas nebijo net tiesioginių saulės spindulių, reaguodamas į juos ryškia spalva. Taip pat leidžiama mažai drėgmės, tačiau nėra problemų, susijusių su jo augimu butu.

  Dirvožemis ir trąšos

  “Banksia” puikiai jaučiasi dėl blogo dykumoje ir netgi smėlingose ​​vietovėse, tačiau, renkantis vietą, reikia atkreipti dėmesį į pakankamą aikštelės apšvietimą.
  Banksia

  Reguliarių trąšų nereikia, bet kai persodinti (kasmet reikia), geriau įdėti į dirvą kietas trąšas.

  Gėlių substrato optimali sudėtis yra džiovinimo, lapų, viržių dirvožemio ir smėlio maišymas (galite šiek tiek mažiau nei kitų komponentų).

  Svarbu! Nenaudokite mėšlo pertekliui, nes tai gali pakenkti gėlių šaknų sistemai.

  Laistymas

  Augalas netoleruoja nutekėjimo, todėl laistymas turėtų būti atliekamas ne dažniau kaip kartą per 7 dienas. Jei pageidaujate, galite periodiškai purkšti lapus, bet tik pašalinti dulkes.

  Banxia dauginimasis

  Aprašyta gėlė – pirofit, kad natūraliai auga ją sėkmingai dauginamos per gaisrus, kurie yra savaiminis užsidegimas sausų augalų per šilčiausias kartų rezultatas (tankus Boll augalas taip gerai užsandarinti, kad “ūgliai” tik tada, kai susiduria su labai aukštą temperatūrą).
  Banksia

  Žinoma, kai jie auginami bute yra nepagrįsta atkurti tokias sąlygas, iš tiesų daug lengviau pirkti gatavą sėklą ir pasodino jį į šiek tiek drėgną dirvą, todėl gilinimo 1-1,5 cm. Geriausi daigai padengtas stiklo, ir palikti šiltoje vietoje.

  Alternatyva įgyvendinimo variantas gali naudoti daugiklį sklidimo metodą, kai rudens suaugusiųjų augalų auginiai atvykimo yra sumažinti, gydytų kornestimuliruyuschimi kompozicijos (pvz, “Kornevinom”) ir pasėti į, gilinimo į substrato, kelių centimetrų. Kaip ir sodinukai, auginiai turi prieglaudą, kuriam galima naudoti įprastą plastikinį maišelį.

  Svarbu! Nepamirškite periodiškai pakelti pastogę, kad bankui būtų tiekiamas pakankamas oras.

  Ligos ir kenkėjai

  Dažniau negu baksi erzina chlorozę ir fitofterą, nors kartais augalas kenčia nuo pelėsio grybelio, kuris plinta per šaknies sistemą.
  Banksia

  Siekiant užkirsti kelią galimai taršai, purškimo skysčiui reikia pridėti fungicidų, o jei gėlė jau yra paveikta, tikslingiau ją atsikratyti, ypač jei gydymas su specialiais fungicidais nesukėlė pageidaujamo rezultato. Kenkėjai augalui nėra baisūs.

  Fungicidai apima tokius vaistus kaip Signum, Prozaro, Azofos, Shirlan, Alto Super, Kuproksat, Aliet, Bravo, Healer, Shavit.

  Kaip matote, nepaisant jo egzotiškos kilmės, “baksa” puikiai jaučiasi mūsų klimato sąlygomis, o jo auginimas galimas tiek kambario, tiek sode, dėl kurio jis nepadaro daug pastangų


  Like this post? Please share to your friends:
  Leave a Reply

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

  − 5 = 2

  Banksia (Banksia)

  Banksia
  Soms in de huizen van onze landgenoten kun je vrij ongewone planten tegenkomen die van nature buiten in het wild groeien. Exotische en unieke make-bloemisten planten nieuwe en nieuwe bizarre exemplaren, maar niet voor allemaal om er alleen maar voor te zorgen. In dit artikel stellen we voor om de mogelijkheid te overwegen om een ​​huis van banxia te laten groeien, maar eerst zullen we kennis maken met de beschrijving van deze prachtige bloem.

  Botanische beschrijving

  Vandaag wordt beschouwd als bankxia behoort tot de familie van Proteaceae, daarnaast zijn er 170 andere zeer interessante bloemen. Onder de belangrijkste variëteiten van planten worden onderscheiden als bomen (veel groeien tot 20-30 m), en struiken of semishrubs, met verborgen onder de grond stengels.
  Banksia

  Plaatplaten worden vaak afwisselend gerangschikt, hoewel ze soms kunnen worden rondgedraaid of verzameld in valse kransen van zeer verschillende vormen: van hei-vormig tot groot, maar smal, met tal van denticles. In het onderste deel zijn alle bladeren vervaagd.

  bloemen – paarsgewijs en zittend, meestal verzameld in ronde en dichte cilindrische of langwerpige bloeiwijzen. Soms zijn er oren van bolvorm, gelegen op de toppen of aan de uiteinden van korte okselscheuten.

  Maak uzelf vertrouwd met de eigenaardigheden van het kweken van dergelijke ongewone planten, zoals arizema, rafflesia, callistemon, sinadenium, bookophy, pachipodium, hymenocallis, drimiopsis.

  Elk bloemenpaar heeft een eigen bractor en twee kleine schutbladen langs de zijkanten. Alle bloemen hebben een regelmatige vorm, met vier podesticale klieren, een kleine eierstokzitting en twee eitjes.

  De vrucht van Bangsia wordt vertegenwoordigd door een verdikte doos met twee zaden. In het proces van zijn rijping beginnen talrijke schutbladen samen met de as van het kruid verhout te worden, waardoor een “kegel” ontstaat.
  Banksia

  Van de bloemen van de plant is het mogelijk om veel nectar te krijgen, dankzij welke insecten constant in de buurt van hen vliegen, en sommige dieren (bijvoorbeeld vleermuizen of opossums) consumeren ze voor voedsel.

  Weet je dat? In Europese landen werd het bestaan ​​van baksiia teruggevonden in 1770, nadat de expeditie van James Cook terugkeerde van de Australische kust en verschillende exemplaren van deze verbazingwekkende bloem meebracht.

  verspreiding

  In het wild kan de plant worden gevonden langs de kust van Australië, van Tasmanië tot de meer noordelijke gebieden, maar de verder weg van de oceaan, hoe kleiner de kans om het te vinden (waarvan een exemplaar in de zuidelijke regio’s, is altijd hoger dan de planten uit het noorden).

  De enige soort die ver van dit bereik “leeft”, is de tropische bangsia, die groeit in Nieuw-Guinea en op het grondgebied van de Aru-eilanden.
  Banksia

  Bovendien worden veel soorten wijd verspreid en worden ze nu in privétuinen en kassen over de hele wereld geteeld. Als je een bloem in een pot wilt zetten voor het houden van de kamer, dan is het de moeite waard om aandacht te besteden aan speciaal dwergvariëteiten.

  Populaire types

  Dankzij de inspanningen van botanici zijn vandaag 76 soorten baksiia geïdentificeerd, hoewel slechts enkele op onze breedtegraden populair zijn.

  Onder de beroemdste zijn de volgende variëteiten:

 • Banksia Browna – een struik of boomachtige plant die groeit tot een hoogte van twee meter. De bladeren zijn lang en groen, de bloeiwijze is rood en relatief groot. In het wild is deze baxia te vinden in kleine gebieden in West-Australië en thuis wordt hij zowel door Australiërs als door inwoners van andere landen geteeld. De plant kreeg zijn naam ter ere van de botanicus R. Brown.
 • Banksia Browna

 • Heather-leaved baksia – een boomachtige struik, die in open natuur alleen op Australische landen te vinden is.
  Boomplanten zijn ook planten zoals bougainvillea, boomachtige pioenroos, toverhazelaar, tuinhibiscus, berg ashberry, yucca.

  Bekend dit ras maakte de herfst bloeien, wanneer de plant prachtige rode en oranje bloemen verschijnen, goed afsteken tegen de achtergrond van groen blad. In de hoogte bereikt de struik gemakkelijk zes meter, met een breedte van ongeveer drie meter, hoewel in het open gebied zijn “groei” vaak niet meer dan twee meter is.

 • Heather-leaved baksia

 • Heldere rode banksia – een kleine boom die tot 8 meter groeit. De bloemen van de plant zijn van grijze kleur, verenigd in bloeiwijzen van cilindrische vorm. Als je naar ze kijkt, valt het op dat je goed uitstekende stampers ziet.
 • Heldere rode banksia

 • Swamp bank – Struiksoort, meer gebruikelijk in het zuidoosten van Australië. Het heeft twee ondersoorten, die verschillen in de hoogte van de struik: in het eerste geval groeien de planten niet boven de 1,5 meter en in de tweede kunnen ze vijf meter hoog worden. Bloei – helder, met goudrode bloeiwijzen.
 • Swamp bank

 • Silt Banksia – een van de vertegenwoordigers van de initiële verzameling van D. Banks. Deze soort wordt meestal weergegeven door gebogen bomen die een hoogte van 15 meter bereiken, maar in de kustgebieden zijn lagere versies te vinden – tot 3 meter hoog. Langwerpige bladplaten zijn achtervloed, 7,5-10 cm lang, met een breedte van 2-4 cm. Aan de rand hebben alle leerachtige bladeren stekelige denticles, soms licht gegolfd. De bloemen worden gevormd in grote langwerpige stengels die groeien tot een lengte van 10-15 cm en een breedte van 7-10 cm. Tijdens het seizoen, ze veranderen van kleur van zilver-grijs tot geel en zelfs rood, maar na de verwelking bloemen. Het gebruikelijke verspreidingsgebied van de gekartelde bankxia bevindt zich in het oosten van Australië, evenals in enkele onbewoonde gebieden van Tasmanië.
 • Silt Banksia

  Weet je dat? Lokale mensen gebruiken verhout plantaardig fruit als voorbereiding op het maken van souvenirs. Ze produceren uitstekende vazen, lampen en zelfs kisten, en vaak is het product gewoon bedekt met een laag vernis.

  Koken applicatie

  In onze regio wordt de bankya voornamelijk voor decoratieve doeleinden geteeld, omdat er maar heel weinig mensen bekend zijn met de mogelijkheid bloemen in de keuken te gebruiken. Allemaal goede honingplanten, dankzij welke inheemse Australiërs uit de oudheid ze gebruiken voor voedsel.

  Er zijn niet veel bronnen van natuurlijke suikers in plaatsen met natuurlijke verspreiding van de plant, dus het is niet verrassend dat de baksia niet werd genegeerd.

  Zorg en cultivatie van banxia

  In feite is de zorg voor bloemsoorten binnenshuis niet zo complex als op het eerste gezicht lijkt, en ervaren bloemkwekers zouden over het algemeen geen problemen mogen ondervinden.
  Banksia

  Het bezit van informatie over de voorkeuren van baksi in termen van groei-, voedings- en fokomstandigheden, het blijft alleen maar om plantgoed te kopen en door te gaan met direct kweken.

  voorwaarden

  De temperatuuromstandigheden en verlichtingsvereisten voor het telen van bacsia zijn in veel opzichten vergelijkbaar met de standaardkenmerken van het telen van vele huiskleuren. Bijvoorbeeld in de zomer moet de temperatuur overeenkomen met +18 … + 25 ° C, en in de winter mag hij niet onder + 6 … + 10 ° С dalen.

  Verlichting kan behoorlijk helder zijn, omdat de plant niet bang is voor zelfs direct zonlicht, en hierop met een heldere kleur reageert. Een lage luchtvochtigheid is ook toegestaan, maar er zijn geen problemen bij het groeien in een appartement.

  Grond en kunstmest

  Banksia voelt zich perfect op arme woestijn en zelfs zandgronden, maar bij het kiezen van een plaats moet men letten op voldoende verlichting van de site.
  Banksia

  Regelmatige bemesting is niet nodig, maar bij verplanten (moet elk jaar gedaan worden) is het beter om een ​​vaste meststof in de grond te plaatsen.

  De optimale samenstelling van het substraat voor de bloem bestaat uit het mengen van graszoden, bladeren, heide, aarde en zand (u kunt iets minder nemen dan de andere componenten).

  Belangrijk! Niet gebruiken voor het overvoeren van de mest, omdat dit het wortelsysteem van de bloem kan beschadigen.

  watering

  De plant verdraagt ​​geen wateroverlast, dus water moet niet vaker dan één keer in 7 dagen worden gedaan. Desgewenst kunt u bladeren periodiek spuiten, maar alleen om stof te verwijderen.

  Reproductie van Banxia

  Beschreven bloem – pirofit, die van nature groeit het met succes uitgedragen door de branden, die het gevolg zijn van zelfontbranding van droge planten tijdens de heetste tijden zijn (dichte boll fabriek is zo goed afgesloten dat “shoots” alleen wanneer ze worden blootgesteld aan zeer hoge temperaturen).
  Banksia

  Natuurlijk, wanneer ze groeien in het appartement is onredelijk om dergelijke omstandigheden te herscheppen, in feite veel makkelijker om kant en klare zaad te kopen en legde het in een licht vochtige grond, dus de verdieping van de 1-1,5 cm. Top zaailingen bedekt met glas en laat op een warme plaats.

  Een alternatieve uitvoeringsvorm kan vermenigvuldigen vermeerderingsmethode, wanneer de aankomst van de herfst volwassen planten stekken worden gesneden, behandeld kornestimuliruyuschimi samenstellingen (bijvoorbeeld “Kornevinom”) en geplant gebruikt in grond, verdieping in het substraat door enkele centimeters. Net als zaailingen, hebben stekken een schuilplaats nodig, waarvoor een conventionele plastic zak kan worden gebruikt.

  Belangrijk! Vergeet niet om periodiek de schuilplaats op te heffen zodat voldoende lucht wordt geleverd aan de banki.

  Ziekten en plagen

  Vaker wel dan niet, baksii ergeren chlorose en phytophthora, hoewel soms de plant lijdt aan een schimmels schimmel die zich verspreidt door het wortelstelsel.
  Banksia

  Om mogelijke contaminatie te voorkomen, moeten fungiciden worden toegevoegd aan de irrigatievloeistof en als de bloem al is aangetast, zal het redelijker zijn om er vanaf te komen, vooral als de behandelingen met speciale fungiciden niet het gewenste resultaat hebben opgeleverd. Plagen voor de plant zijn niet verschrikkelijk.

  Voor fungiciden omvatten geneesmiddelen zoals “Signum”, “Prozaro”, “Azofos”, “Shirlan”, “Alto Super”, “Kuproksat”, “Alett”, “Bravo”, “Genezer”, “Shavit”.

  Zoals u kunt zien, voelt Baksia, ondanks zijn exotische oorsprong, goed in onze klimatologische omstandigheden, en de teelt ervan is mogelijk zowel in de kamer als in de tuin, waarvoor het niet veel moeite kost.


  Like this post? Please share to your friends:
  Leave a Reply

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

  74 − 66 =

  map