Ar galiu suteikti viščiukams žuvį?

Žuvis
Norint pasiekti aukštą viščiukų veiksmingumą, būtina sukurti jiems optimalias sąlygas, įskaitant rūpestingą subalansuotą meniu. Javai, kurie yra jų mitybos pagrindas, negali visiškai patenkinti paukščių būtiniausių vitaminų ir mineralų poreikių. Šis trūkumas papildomas įvairiomis viščiukų pašarų sudedamosiomis dalimis, įskaitant žuvis. Išsamiau aptarkime šio priedo naudojimo bruožus.

Ar vištos valgyti žuvį?

Viščiukai labai maloniai maitina žuvų produktus, nes jie yra ne tik turtingas baltymų, riebalų ir amino rūgščių šaltinis, bet ir vištienos organizmas tiekia tokius svarbius mikroelementus kaip kalcio ir fosforo. Paukščių veisėjai pastebi tokius teigiamus dalykus, reguliariai naudojant šį produktą:

  • dedeklių vištų kiaušinių padėjimas didėja;
  • pagerėja kiaušinių kokybė;
  • padidėja mėsinių veislių svorio padidėjimas;
  • Paukščių kaulai yra sustiprinti (tai ypač pasakytina apie jauną vištienos mėsą).

Vištos
Paukščiai gali būti tiekiamos bet kokios valgomosios žuvys – jūros, ežero ar upės, kaip nupirktos parduotuvėse, ir sugauti savarankiškai. Vištos gali valgyti bet kokia forma – sūrio, virtos, sūdytos. Tačiau yra tam tikrų apribojimų naudoti žuvų produktus vienoje ar kitoje formoje. Šios detalės bus išsamiau aptartos toliau.

Sutinku, kad tinkama mityba garantuoja viščiukams puikią sveikatą ir aukštą produktyvumą. Sužinokite, ar galima duoti vištienos runkelių, sėklų, svogūnų, bulvių, žirnių, avižų ir česnako.

Ar galiu duoti viščiukų?

Kaip minėta, viščiukai gali valgyti įvairiomis formomis žuvį, tačiau naudoti šį produktą paukščiams nepažeidžia, būtina atsižvelgti į kiekvieno žuvies produktų savybes. Leiskite mums juos išsamiau išnagrinėti.

Sūdyta žuvis

Tai yra mažiausiai pageidaujamas žuvų produktų tipas viščiukams, nes vištienos pašarų druskos kiekis yra ribotas (ne daugiau kaip 0,3% visos dienos mitybos masės), per didelė druska kenkia paukščiui.
Sūdyta žuvis
Sūdyta žuvis viščiukams suteikiama tik po ilgo mirkymo vandenyje, kai druska beveik visiškai nuplaunama iš žuvies. Tačiau, kaip taisyklė, naminių paukščių augintojai tiesiog nesusiję su viščiukais su tokiu produktu.

Įmirktos žuvies suvartojimo greitis yra ne didesnis kaip 10 g vienam asmeniui per dieną arba apie 70 g vienam viščiukui kartą per savaitę. Dažniausiai treniruojasi kas savaitę. Jei ši riba viršyta, paukštis gali turėti kepenų problemų.

Mes rekomenduojame skaityti apie tai, kiek reikia pašarų viščiukui dieną, kaip paruošti: mėsą, mineralines papildas ir mišraus vištų dedeklių.

Žalioji žuvis

Šios formos žuvis gali būti įvežta į paukščių mitybą, tačiau būtina apsvarstyti galimybę užkrėsti savo kirminus (kirminus). Tai ypač pasakytina apie upių ir ežerų rūšis, todėl jūrų rūšys yra laikomos praktiškai saugiomis, tačiau joms kyla pavojus.
Žalioji žuvis
Kiekvieną dieną vienas paukštis gali duoti iki 10 g produkto ar apie 70 g kartą per savaitę. Naudojant neapdorotą produktą, rekomenduojama periodiškai vykdyti viščiukų atsargų dewormingą.

Naminių paukščių ūkininkai turi apsvarstyti, kokius maisto produktus galima šerti viščiukais, o ką jie ne.

Virti

Šioje formoje žuvis naudojama daug dažniau negu neapdorota ar sūdyta forma. Šis produktas yra visiškai saugus, o žuvies buljonas yra naudojamas drėgnoje masėje. Paprastai paruoškite taip: į vandenį išmesti, neišdarinėti žuvis, neišdarinėtos žuvys, išvirkite ir virkite dar 15-20 minučių, kad žuvų kaulai būtų minkštinti.

Virta žuvis virsta maltąja mėsa, naudojant mėsmulkintuvą, supjaustytą į gabalus arba paukščiams. Kartais skerdenos virtos, kol žuvų kaulai yra visiškai minkštinti. Virtos žuvies maitinimo normos yra tokios pačios kaip ir kitų rūšių žuvų produktams – 10 g per dieną arba 70 g per savaitę vienam viščiukui.
Virta žuvis

Žuvies miltai

Šis produktas laikomas pačiu efektyviausiu paukščių maitinimu, paprastai jis yra mišrių pašarų sudėtyje. Maitinant viščiukus jauniems žmonėms, žuvies miltų dalis kasdienėje dietoje yra maždaug 6%. Suaugusioms vištoms ši dalis paprastai sumažinama iki 3-4%.

Yra žinoma, kad žuvų taukuose yra išgrynintų riebalų, gautų iš jūrų žuvų. Sužinokite, kodėl suteikia vištienos žuvų taukus.

Ką dar galite duoti viščiukams

Be žuvies produktų, kiti komponentai naudojami kaip pašarų priedai. Kai kurių labiausiai paplitusių priedų savybės bus laikomos panašiai.

  1. Svarbiausias komponentas yra sultingas šviežias žalumynai, rekomenduojama jį pridėti prie pašaro, net jei paukščiai šeriami kombinuotu pašaru. Maitinimui paprastai naudojamos dobilai, liucerna, plantacijos, dilgėlių, rūgštynės, kopūstai, burokėliai. Žiemą šviežios žolelės pakeičiamos žolių miltais, šieno ar žolelių granulėmis. Žalieji yra viščiukai, kurių sudėtyje yra vitaminų A, B, C, E, taip pat baltymų. Tai didina paukščių produktyvumą ir pagerina jo sveikatą, be to, daugeliu atvejų sumažina paukščių šėrimo išlaidas. Vasarą viščiukų dietos apelsinų dalis gali siekti 30%, žiemą rekomenduojama išlaikyti ne mažiau kaip 10% šviežių žalumynų pakaitalų dalį. Dobilas
  2. Kitas svarbus priedas yra mėsos kaulų (ar kaulų) miltai, kuri gaminama iš mėsos gamybos atliekų. Jis naudojamas vietoj žuvų miltų. Šis produktas padidina jaunų veislių mėsos dienos svorį, padidina paukščių kiaušinėlį, pagerina kiaušinių kokybę, suteikia paukščiams būtinus mikroelementus. Šios sudedamosios dalies dalis bendro svorio viščiukų pašaruose neturėtų viršyti 6%. Žuvų miltai
  3. Kaip priedas, daržovės yra plačiai naudojamos: cukinijos, morkos, burokėliai, moliūgai, žalieji svogūnai, pomidorai, agurkai, kopūstai, bulvės. Morkos ir runkeliai dažniausiai užkietinami ant tarkuotų bulvių, jie yra virti (jų negalima išvalyti), o jie sumaišomi, kitos daržovės supjaustomos į gabalus arba supakuotos į visumą. Nepakanka, tik virtos bulvės, kitos daržovės gali būti žalios ar šiek tiek suvirintos. Daržovės yra svarbus vitaminų, mikroelementų, angliavandenių, baltymų šaltinis. Jų naudojimas padidina paukščių produktyvumą ir sumažina šėrimo išlaidas. Daržovių dalis paros racione yra 20-30%, jie dažniausiai naudojami kaip viena iš sudedamųjų dalių šlapios masės. Cukinijos

Kaip matote, žuvų produktus galima saugiai įdėti kaip priedą į vištienos dietą, tačiau reikėtų atsižvelgti į įvairių rūšių tokių produktų savybes.

Tikriausiai jums bus naudinga skaityti apie tai, ką paduoti viščiukai, taip pat ar įmanoma vietoj vandens supakuoti viščiukus.

Šiuo atveju žuvų produktai ne tik taptų svarbių medžiagų šaltiniu, kurie turės teigiamą poveikį viščiukų produktyvumui ir sveikatai, bet taip pat sumažins bendrąsias naminių paukščių laikymo išlaidas.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

55 − 54 =

map