Bolivijos bogonia: veislės aprašymas

Begonia Bolivija
Begonia yra labai populiari tarp gėlių mėgėjų, iš dalies dėl to, kad šis augalas turi daug rūšių ir veislių. Jis gali būti tiek dekoratyvinis, tiek žalumynai, taip pat žydėjimas, su stačiais stiebais ir ampelais. Vienas iš ampelinės begonijos tipų yra bolivietis. Jis skiriasi nuo gėlių, skirtingai nuo kitų rūšių, su ilgu žydėjimo, tuo pačiu metu tai yra nepretenzingas augalas.

Veislės aprašymas

Bolivijos begonija reiškia ampelių rūšis. Jo ūgliai pirmiausiai auga vertikaliai ir pasiekia apie 30 cm aukštį, pradeda kristi daugiapakopė kaskada.

Populiariausi yra šios begonijos veislės:

  • Copacabana – šlaunamas augalas, pasižymintis nepretenzybe. Jame yra daug gėlių varpelio formos, ryškiai raudonos spalvos. Copacabana
  • Santa Cruz saulėlydis – Sprawling veislė su ampeliais ūglių apie 40 cm. Ji žydi oranžinės raudonos gėlės išvaizda panašus į fuksija. Santa Cruz saulėlydis
  • Bossa Nova – pagaminta apie 50 cm ilgio, gėlės su fuksijais panašių spalvų oranžinės, raudonos, rožinės ir baltos gėlės. Žydi ilgai – nuo pavasario ir pačioje šaltyje. Bossa Nova
Sužinokite daugiau apie karališkojo ir gumbų begonijos augimą.

Auginimas iš sėklų

Bolivijos begonija auginama kaip metinė sėklų derlius. Dėl to jie sėjami nuo sausio iki kovo, priklausomai nuo augalų veislės. Gruntas yra tinkamas lengvam ir vaisingam naudojimui.

Geriausias begonijų mišinys yra smėlio, durpių ir humuso lygiose dalyse ir dvigubai daugiau nei lapų. Sėklos turi būti dedamos ant pagrindo paviršiaus, o ne pilti ant žemės.

Substratas gali būti padengtas plonu deginto smėlio sluoksniu, o jau ant jo paskleidžiamos sėklos. Jie turi būti nuolat sudrėkinami purkštuvu, kol pasirodys daigai. Tara padengta stiklu ar plėvele ir dedama gerai apšviestoje šiltoje vietoje.

Kiekvieną dieną parazitą reikia vėdinti 10 minučių. Kai substratas išdžiūsta, sudrėkinkite vandeniu. Šūviai pasirodo po maždaug dviejų savaičių išlaikant temperatūrą, didesnę nei 20 ° C.

Svarbu! Sėjinukai turėtų būti apšviesti specialiais žibintais, nes jiems reikia ilgos šviesos dienos.

Sėjinukų sodinimas
Pirmą kartą renkant atliekami 1-3 lapai, temperatūra nuleidžiama 16-18 ° C temperatūroje. Antrą kartą jie neria po dviejų mėnesių, o temperatūra yra nuleista dar pora laipsnių. Kartą per savaitę jauni augalai šeriami azoto ir kalio trąšomis.

Auginimas iš auginių ir sodinukų

Auganti Bolivijos begonija iš sėklų yra gana sudėtingas ir užsitęsęs procesas, todėl ji dažnai auginama iš paruoštų daigų, įsigytų iš veisėjų.

Auginiai yra pasodinti maždaug 15 cm skersmens konteineriams 1-2 vnt. viename konteineryje. Prieš sodinimą, auginius reikia apdoroti fungicidiniu poveikiu.

Sėjinukams reikia privalomo užspaudimo: turėtų palikti apie 3 lapų poras. Jei ši procedūra nevykdoma įsišaknijus, tai būtina tai padaryti praėjus dviem savaitėms po sodinimo.

Pirmąsias savaites temperatūra palaikoma nuo 18 ° C iki 20 ° C, vėliau sumažėja iki 15-17 ° C. Konteineriai su auginimu turi būti užlietos ir neleisti jiems nukristi tiesiai saulės spinduliais.

Laistymas atliekamas tik visiškai išdžiant dirvą. Pridėkite trąšų kartą per savaitę kalio mineralinėmis trąšomis. Sėjinukai auginami 1,5-2 mėnesius, po to persodinami į nuolatinę vietą.

Ar tu žinai? Pirmą kartą Beogoniją atrado ir apibūdino 1687 m. Prancūzas vienuolis Charles Plume.

Priežiūra

Augalų priežiūra yra gana nepretenzinga. Pavyzdžiui, tręšimas ir genėjimas nėra būtinos sąlygos augalijai, tačiau jie padeda jam suteikti gražią formą ir gausų žydėjimą.

Laistymas

Laistydami turite laikytis nuosaikumo. Būtina užtikrinti, kad dirvožemis neišdžiūtų, bet tuo pačiu metu ir pernelyg neužmirštų. Begonia myli drėgmę, todėl nereikia to purkšti periodiškai.
Laistymas
Tačiau tai turėtų būti daroma pakankamu atstumu nuo augalo, nes augalas netoleruoja tiesioginio liesties su lapais vandens.

Papildomas tręšimas

Bolivijos begonijai reikia sistemingai šerti kalio fosforo trąšomis, tai užtikrins ilgą ir gausų žydėjimą. Jie turi būti vartojami į inkstus vieną kartą per savaitę.

Apipjaustymas

Norint suformuoti gražų kaskadinį Bolivijos ampelą, Begonia turi būti supjaustyta. Be to, ši procedūra pagerina žydėjimą ir atjaunina augalą.

Kadangi begonija auga pakankamai greitai, genėjimas turėtų būti atliekamas laiku. Priešingu atveju žydėjimas gali išnykti, nes augalas paskatins visas jėgas žaliajai masai augti.

Pirmasis genėjimas atliekamas, kai stiebai pasiekiami 7-8 cm, tada forma skiriama ateities krūmui. Kai stiebų ilgis yra apie 12 cm, reikia nulupti viršūnių, tai pažadins šoninius pumpurus.
Apipjaustymas
Be to, genėjimas atliekamas kaip naujų apikosių ūglių augimas ir išvaizda, kuriuos reikia pašalinti ir nukreipti į šoninių kaskadinių ūglių augimą.

Svarbu! Pjovimui draudžiama naudoti žirkus, nes jie gali smarkiai sužaloti stiebą. Rekomenduojama naudoti aštrų peilį.

Ligos ir kenkėjai

Didžiausią pavojų begoniams kelia nematodai, vorinių erkių ir amarų, taip pat grybelis, kuris gali išprovokuoti piltinio puvinio atsiradimą. Kova su šiais kenkėjais atliekama naudojant fungicidus.

Ligos sukelia netinkama priežiūra:

  • blyški lapai – nepakankamas apšvietimas;
  • vulkanizavimas ir vėlesnis lapų ir kiaušidžių nusėdimas iš gėlių – nepakankamas drėgmės dirvožemis ar oras;
  • lapų sukimas ir džiovinimas, balta danga ant jų (miltligė) – per didelė drėgmė, vandens buvimas ir kondensacija ant lapų;
  • lapų patarimų džiūvimas – drėkinimo režimo pažeidimas.
Kad begonija žydėjo, turite žinoti, kaip elgtis su pagrindinėmis gėlių ligomis ir kenkėjais.

Begonia

Taikymas kraštovaizdžio dizaino

Be to, kad išlaikyti Bolivijos begoniją namuose, ji dažnai naudojama lauko kraštovaizdžio dizaino. Jis sodinamas gėlių lovomis arba gėlių lovelėmis, kuriose jis plinta per paviršių.

Heliotropas, dygliavaisis virkštenis, Alyssum, priimančiosios gyvis sidabro, Tradescantia, hionodoksu, jaunas, skaistenis, Campion, Alstroemeria – taip pat dažnai naudojama kraštovaizdžio dizainas.

Arba jie yra ant kalvų, suspenduotų vazų ar konteinerių, kur jie sudaro gražų kaskadą. Taip pat naudojamas balkonų ir verandų apdailai.

Kaip matote, sode sodinti ir auginti begoniją sode, taip pat rūpintis ja, nesudaro jokių sunkumų, bet šis grožis neabejotinai sugebės papuošti tavo erdvę.
Begonia

Ar tu žinai? Ekspedicija, kurios nariai atidarė šią gėlę, buvo surengta Rochefort mieste. 1986 m. Šiame mieste buvo sukurta didžiausia šių augalų kolekcija – “Šiltnamio begonijos”.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

35 + = 42

map