Braškių “Marshal” charakteristikos: sodinimas ir priežiūra

Marsalas
Braškių “Marshal” yra viena iš veislių su dideliais vaisiais.

Daugelis sodininkų nori tokias rūšis veisti, nes iš vieno krūmo galite derliaus daug daugiau ir lengviau nei žaisti su mažesnėmis uogomis keliose krūmose.

Braškių veislės “Maršalo” atrankos istorija

Marsalas
Veislė “maršalas” – Amerikos veislės Maršalo Juelio darbo rezultatas. Mokslininkas išleido braškinį, tinkamą auginti šiaurės rytų Masačusetso valstijoje, kurioje jis dirbo. Braškių “Marshal” buvo pristatytas visuomenei 1890 m. Ir greitai įgijo populiarumą kaip žiemos kieta įvairovė su geru vaisių atlikimu.

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje žemuogės užkariavo Europos ir Japonijos rinkas.

Veislės “maršalas” aprašymas

Braškių “Marshal” plinta dideliais krūmais. Lapų plokštės – didelės, šviesiai žalios, stiebo stiprios ir tiesios. Veislė yra unikali dėl prisitaikymo prie augimo sąlygų, ji yra žiemos kieta ir puikiai toleruoja šilumą. Tai vidutiniškai pavėluotai vaisius ilgą laiką ir gana derlingas.

Ryškios raudonos uogos su blizgiu paviršiumi turi saldų skonį ir malonų aromatą. Braškių “maršalas” viduje nėra tuščių, jo minkštimas yra sultingas, šiek tiek laisvas, uogų masė yra iki 90 gramų.

Dėl vidutinio vaisių tankio, veislė nėra labai gabenama, vežant ji turi būti labai atsargi. Labiausiai gausus vaisius stebimas pirmaisiais augalijos metais, tada derlingumas šiek tiek sumažėja, bet ne pastebimai.

Braškių “Marsalas” veislės aprašyme pripažįstama kaip universalus uogas: tai taip pat gerai ir tinka šviežiam vartojimui, įvairių konservų, šaldymo ir terminio apdorojimo desertai.

Ar tu žinai? Vienintelis uogas gamtoje, kurio sėklos yra už jos ribų tai yra Braškės. Botaniniame pasaulyje šios sėklos vadinamos riešutais, atitinkamai braškėmis –daugiakampis.

Pasirinkite vietą braškių sodinimui

Braškių sodinimas
Dėl braškių “Marshal” turėtumėte pasirinkti gerai saulėtekius plotus, o žemė turėtų būti purviri, gazuota. Dirvožemis yra geriau pasirinkti maistinę medžiagą su geru drėgmės pralaidumu. Gruntinio vandens atsiradimo lygis neturėtų viršyti 1 m.

Svarbu! Nerekomenduojama auginti žemuoges pietinėje aikštelės šlaituose, kur sniegas tirpsta per greitai, atskleidžiant augalą ir pasmerkdamas jį užšaldyti.

Paruošiamosios procedūros prieš sodinimą

Prieš sodinimą braškių būtina paruošti žemę ir augalus, kurie yra reikalingi geram plėtros kultūrą, tvoros ją nuo ligų, taigi gerą derlių.

Svetainės paruošimas

Prieš sodinimo procedūrą pasirinktoje vietoje atliekamas gilias dirvožemio kasimas. Priklausomai nuo dirvožemio sudėties, taikomas tinkamas humuso ir smėlio kiekis. Pavyzdžiui, durpių dirvožemiuose reikia 6 kg humuso ir 10 kg smėlio už 1 kv. M. Ant molio dirvožemių – 10 kg humuso, 12 kg smėlio ir 5 kg supuvę pjuvenų.

Sėklų paruošimas

Sėklų paruošimas sumažintas iki šaknies sistemos dezinfekcijos. Jauno augalo šaknys panardinamos į kalio permanganato (šiek tiek rožinės spalvos) tirpalą nuo 5 iki 7 minučių, po to plaunamas švariu vandeniu.

Braškių sodinukai

Teisingas braškių sodinukų sodinimas “maršalas”

Dėl braškių “Marshal” geriausias sodinimo laikotarpis yra ankstyvas pavasaris. Rudeninio sodinimo metu derlius gali būti gerokai sumažintas. Jei procedūra nukrito, ji turėtų būti pasodinta ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų iki stipraus šalčio atsiradimo.

Sodinant, atsižvelgiant į krūmų gebėjimą augti didelis, jie išdėstomi laipsniškai, paliekant mažiausiai 25 cm atstumą. Ateityje suaugę krūmai netrukdys vieni kitiems, o jų šaknys bus paskirstytos laisvai.

Žemės ūkio “Maršalo” auginimo agrotechnika

Marsalas Braškių “Marsalio” priežiūra prasideda ilgai prieš sodinimą, ypač pasirenkant tinkamus pirmtakus. Tai yra: morkos, svogūnai, česnakai, petražolės ir krapai. Braškės auga po to špinatai, ankštiniai, ridikai ir salierai.

Po žydinčių augalų vaisių nėra vaisių: tulpės, balandžiai, narcizai. Jei vietoje yra blogas dirvožemis, kultūrą reikia sodinti vietoj garstyčių ir fazelio.

Svarbu! Jūs negalite auginti braškių po pomidorų, baklažanų, paprikų (saldžiųjų), bulvių ir agurkų.

Braškių “Marshal” yra atsparus ligoms, tačiau sėjomainos laikymasis palaikys augalo imunitetą ir leis jam aktyviai vystytis ir vaisius.

Dirvožemio laistymas

Braškėms reikia laistyti nuo gegužės pradžios, tai yra, jo aktyviojo augimo metu. Vanduo reikia reguliariai, kol derlius nuimamas. Ši procedūra atliekama ryte arba vakare, kad nukritę drėgmės lašai, išgarinantys aktyvioje saulėje, nedegtų augalo audinio.

Žemė aplink krūmus turėtų būti nuolatos laisva, nes šaknims reikia deguonies ir drėgmės. Dėl tankus, užsikimšusio dirvožemio, vaisius bus menkas arba visai nebus.

Trąšų naudojimas

Kai reikia tręšti žemuoges, geriau naudoti ekologišką padažą, kadangi ši kultūra yra pernelyg kuklus ir, be minuso mineralinės sudėties dozės, augalas gali būti sudegintas.
Trąšų

Tręškite organinėmis medžiagomis, pvz., Srutos, vištienos mėšlo infuzija, piktžolių infuzija, dilgėlių, medžio pelenų. Maitinti braškes reikia augimo, žydėjimo ir vaisiaus formavimo laikotarpiu.

Ar tu žinai? Nemi mieste (Italija) kiekvienais metais vyksta festivalis, skirtas braškėms. Didžiulė indo forma dubenyje užpildyta braškėmis ir užpildyta šampanu. Visi šventės svečiai ir praeiviai gali išbandyti tokį gydymą.

Braškių derlius

Braškių “maršalas” visada skiriasi savo derlių. Viename krūmyje paprastai surenkama iki pusantro kilogramo uogų. Jie brandinami birželio pradžioje. Pažymėtina, kad platiose su švelniu ir šiltu klimatu galima derliaus du ir tris pasėlius.

Šios veislės uogos yra didelės ir skanios su cukraus rausva mėsa, be tuštumų. Derliaus valymas yra pageidautinas rinkti sausame ore po pietų. Šlapios uogos nebus laikomos, o rytuose uogose dažnai yra rasos. “Marshal” vaisių vidutinio tankio vaisiai, todėl vežant reikia įsisavinti “patogumą” iš derliaus.

Braškių yra saulėtas ir sveikas vaisius, vienos rūšies, blizgančios ryškios raudonos uogos, keliančios nuotaiką. Tai naudinga šviežiai, jos sultys yra skanios, kai užšaldytos, braške išlaiko visas savybes, o uogos gali būti konservuotos, džiovintos arba surenkamos kaip saldainiai.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 + 2 =

map