Irga Lamarca: susipažink su kultūra, sodinimu, krūmų ligomis ir priežiūra

Irga Lamarca: susipažink su kultūra, sodinimu, krūmų ligomis ir priežiūra
Iš Europos ir Amerikos daugelis kultūrinių augalų atėjo pas mus, kurių daugelį mes naudojame beveik kiekvieną dieną. Šiandien kalbėkime apie vaisių krūmą, kuris naudojamas tiek apdailoje, tiek ir skanių uogų. Mes sužinome, kas yra irma Lamarka, kaip ją auginti ir ar yra sunkumų rūpintis, taip pat apsvarstyti galimas krūmo problemas.

Aprašymas

“Irga” yra rausvos šeimos augalų, kurie yra krūmai ar maži medžiai, gentis.

Be to, augalas vadinamas žirgais, kuris yra antrasis oficialus pavadinimas. Pasirodo, kad Ica yra visa gentis, kuri pirmiausia suskirstyta į rūšis, o vėliau į veisles. Šiandien mes aptarsime vieną iš 28 esamų rūšių – Irg Lamarcką.

Kaip ir “Irg”, prie šeimos rožinės yra: jaučiamas vyšnios, kerriya, kalnų pelenai, vyšnių slyva, spirea, gurmanis ir ryklys.

Irga Lamarca Tai didelis lapuočių krūmas, kurių aukštis siekia 5 metrus. Turi skėtinės karūną, kurį sudaro didelės skeleto ūgliai. Lapo plokštės yra pailgos formos, dantytos prie briaunų, ilgis 4-9 cm, plotis – 2-5 cm.
Aprašymas
Jauni lapai dažomi vario violetinės spalvos, o tai galiausiai pasikeičia žalia. Rudenį lapai vėl gauna rausvą atspalvį.

Pušys nepatraukli. Per žydėjimą atsiranda mažos baltos gėlės, kurios bekvapės. Žiedlapiai pumpurai pasiekia 1 cm ilgio. Gėlė įvyksta vasaros pradžioje. Rugpjūčio pabaigoje valgomi suapvalinti vaisiai sulaukia ne medžio.

Uogos dažytos raudonos-juodos spalvos, bet iš tolo jie atrodo mėlyni. Visi vaisiai suformuojami ant banguotų šepečių.

Svarbu! “Irgu Lamarck” dažnai yra painiojamas su “Irga Kanados”. Kanados veislei būdinga mažesnė lapija, uogos ir gėlės.

Augalą dažniausiai naudoja dekoratyviniais tikslais, tačiau daugelis savininkų sodiname sodą, kad vasarą vėl gautų skanių uogų.
Aprašymas
Produktai yra labai naudingi, nes jame yra daug vitamino C, taip pat mineralų. Uogų naudojami tradicinėje medicinoje, todėl jūs negalite pasakyti, kad Saskatoon tinka tik dekoro.

Veislės

Toliau aptarsime bendras šios rūšies veisles, kurias galima išauginti mūsų klimatui.

“Balerina”. Ši veislė buvo pagaminta Nyderlandų bandymų stotyje. Tai gana aukštas, medinis krūmas, kurio maksimalus aukštis nuo 4,5 iki 6 m. Šiai veislei būdingas didelis pumpurų ir uogų skersmuo.

Gėlės iki 3 cm ilgio žiedlapių. Uogos po brandinimo pasiekia 12 cm skersmens, o tai yra labai geras rodiklis. “Balerina” turi gerą atsparumą šalčiui. Klasė nurodo ketvirtąją šalčio atsparumo zoną, todėl ji gali atlaikyti temperatūros kritimą -34 ° C.

Sužinokite apie populiarių veislių “Irgi” savybes, taip pat sužinokite, kaip auginti “Irgu” vyšnius savo sode.

“Princesė Diana”. Amerikos veislė, kuri buvo veisiama Viskonsino valstijoje (JAV). Atstovauja slaboraskidistoe medį, kurio aukštis yra ne didesnis kaip 7 m, o plotis – 5 m, kaip ankstesnis klasė “Princesė Diana” turi didelių gėlių, kurių skersmuo – .. 2 cm vaisiai taip pat turi didelės raiškos (iki 1 cm), nors būtina atsižvelgti į didelį veislės derlių.

Augink šią veislę kaip dekoratyvinį augalą, nes jis turi įdomių geltonos spalvos pumpurų, ir kaip vaismedis, kuris suteikia daug produktų. Mūsų klimatas yra “Princess Diana” augimas, nes jis gali atlaikyti iki -30 ° C imtinai (4 grupės atsparumas šalčiui).

Kitos rūšys, kurios buvo gautos iš šios rūšies, nėra atsparios šalčiui arba naudojamos tik kaip dekoratyviniai augalai.

Nusileidimas

Pereikime prie sodinimo irgi jūsų svetainėje. Mes aptarsime svarbiausius dalykus, susijusius su sodmenų, dirvožemio ir dirvožemio pasirinkimu.

Mes rekomenduojame jums išmokti auginti ir auginti “Irgus”, taip pat kokias naudingas savybes šis krūmas turi.

Sėklų pasirinkimas

Viršuje mes parašėme apie tai, kad šią rūšį galima lengvai supainioti su Kanados veisle, taigi turėtumėte nusipirkti tik tuos lapus turinčius daigus. Būtinai atkreipkite dėmesį į lapų mentės dydį ir spalvą.

Įsigykite tik tuos sodinukus, kurie tiekiami konteineriuose ar puoduose, ty su uždara šaknine sistema. Tokiomis sąlygomis sodinamoji medžiaga išlaiko savo gyvybingumą, jo šaknų sistema neišdžiūvo ir nesimeria, veikiant grybeliui.

Būtent dėl ​​šios priežasties verta atsisakyti jaunų augalų pirkimo spontaniškose rinkose, kuriose jų šakniastiebiai yra įvynioti į polietileną arba nieko neprisirišę, todėl šaknų sistema praranda visą drėgmę.
Sėklų pasirinkimas
Be to, atrankos procese atkreipkite dėmesį į žalos buvimą. Bet kokia žievės žala gali pakenkti ligoms ir kenkėjams. Jei ant krūmo yra lapų, patikrinkite, ar jų turgoriaus plokštės turi būti tankios ir elastingos. Priešinga rodo problemas, susijusias su drėgmės trūkumu ir šaknų sistemos problemomis.

Sklypo parinkimas sodinimui

Irga Lamarka niekaip nesiskiria, bet tai taikoma tik suaugusiems augalams. Jauni sodinukai turėtų sukurti patogiausias sąlygas, kad jie greitai augtų ir nesirgtų.

Ar tu žinai? Kaip ir daugelyje rausvos šeimos augalų, vaisius turi obuolių, nes sėklos yra vaisiaus viduryje ir yra padengtos minkštimu. Taigi nesistebėkite, jei išgirsite frazę “drėkinami obuoliai”.

Tai prasideda nuo lengvatos. Sodinti krūmus rekomenduojama ant plokščio paviršiaus, leidžiama maža kalva. Jei auginsite Irgu žemumoje, tada jo šaknų sistema bus pūsti dėl nuolat didelio drėgnumo, o augalui visada trūksta drėgmės.

Apšvietimas. Tokiu atveju kompromisas yra nereikšmingas, o sodinamoji medžiaga yra reikalinga tik atvirame lauke. “Irga” turėtų gauti maksimalią saulės šviesą, ypač jei jūs gyvenate šiaurinėje leistinos klimato zonos dalyje.
Sklypo parinkimas sodinimui
Žemė. Tinka beveik bet kokiems neutraliems ar šiek tiek rūgštiniams dirvožemiams, tačiau pirmenybė teikiama derlingoms vietovėms, kuriose pagrindo sudėtyje yra daug mineralinių medžiagų. Labai nerekomenduojama sodinti priemolio arba smiltainio, nes tokie kraštutiniai padariniai bus netinkami augalui.

Svarbu! “Irga” netoleruoja dirvožemio užteršimo cheminėmis medžiagomis, apie kurį verta prisiminti.

Požeminiai vandenys. Atskirai reikėtų pasakyti, kad “igra” turi ilgą šaknį, taigi ji turėtų būti sodinama tose vietose, kuriose yra žemo gruntinio vandens stalo, kitaip šakniastiebiai gali pūsti.

Kaip nusileisti

Pradėkime nuo to, kad krūmas gali būti pasodintas tiek pavasarį, tiek rudenį. Verta prisiminti, kad sodinamoji medžiaga, kuri buvo parduodama su atvira šaknine sistema, turėtų būti pasodinta pavasarį, nes tai užtruks daugiau laiko aklimatizacijai.

Prieš sodinimą, pasirinktą plotą reikia iškasti 12-15 cm gylio. Kasimo procese yra uždarytos fosforo ir kalio trąšos (po 40 g vienam kvadratiniam metrui). Tolesni veiksmai turėtų būti tokie:

 1. Mes iškasome skylę, sutelkiant dėmesį į šaknies sistemos skersmenį, nes šaknys turėtų būti laisvai patekti į tuštumą. Šulinio gylis atitinka šaknies sistemos ilgį. Įpylkite krūmą prie šaknies apykaklės, kad jis nesusidėvėtų. Sumaišykite viršutinį dirvožemio sluoksnį su smėliu ir supuvtu kompostu santykiu 3: 1: 1. Apatinis sluoksnis pašalinamas, nes jis nesiskiria vertės.
 2. Į gautą žemės, smėlio ir komposto mišinį įpilama 1-2 humuso kaušai, 150 g kalio ir 400 g fosfatinių trąšų, tada sumaišoma. Svarbu, kad šaknys nesiliestų su švariomis trąšomis, kitaip ji sukels degimą.
 3. Paruošę dirvožemio mišinį, gerai praleidžiant drenažą, įdėkite žvyru, skaldytą plytą ar keramzitą į gręžinio dugną. Drenažo sluoksnio storis turėtų būti apie 10 cm.
 4. Iš paruošto dirvos mišinio mes formuojame nedidelį kalvos vidurio skylę, ant kurios sutvarkysime centrinę šakniastiebių dalį. Mes įdėjome sodinuką ant kalvos, po kurio mes ištiesiname šaknis.
 5. Lėtai užpildykite skylę dirvožemio mišiniu, šiek tiek sutraukite. Būtina atsikratyti tuštumų, kad šaknys gerai susilietų su dirvožemiu. Tada įpilkite apie 10 litrų vandens po krūmu, kad sodrintumėte drėgmę.
 6. Paskutiniame etape mes apdailiname medį. Turime sutrumpinti viršutinę dalį, kad kiekviename šaude liktų ne daugiau kaip 4-5 išsivysčiusių inkstų. Tokie veiksmai yra būtini norint užtikrinti, kad žaidimas greitai pradėtų ir auga.

Kaip nusileisti

Priežiūra

Tinkamai pasodinus, reikia rūpintis mažo krūmo priežiūra. Toliau aprašome veiksmus, nuo kurių priklauso ne tik krūmo išvaizda, bet ir jos derlius.

Laistymas ir ravėjimas

“Irgai” yra ilgi šaknys, padedančios jai gauti reikiamą drėgmę. Dėl šios priežasties kultūra gali atlaikyti sausrą, tačiau tik tada, kai ji pasiekia požeminį vandenį. Remiantis tuo galima daryti išvadą, kad dažnai būtina augalinį vandenį gerti per pirmuosius 5-6 gyvenimo metus, kol šakninė sistema gaus reikiamą masę.

Kitas laistymas atliekamas tik stiprios sausros metu. Norėdami tai padaryti, naudokite žarna su purkštuvu taip pat sudrėkinkite plokščių plokštes.

Kalbant apie rauginimą, būtina tai padaryti tik tuomet, jei nesulyginę durpių mulčias. Tada, kai sparčiai auga piktžolės, turėtumėte reguliariai piktžolėti aplink kvadratūros šalia medžio.

Skaitykite daugiau, kaip gauti piktžoles iš sodo, kuris herbicidai padės atsikratyti jų, kuri priemonė pasirinkti pašalinti piktžoles su šaknimis, kurie bus sunaikinti vejos žolės piktžoles, taip pat, kaip elgtis su piktžolėmis, naudojant liaudies gynimo.

Trąšų naudojimas

Sodinimo metu įvestos trąšos tęsis 3-4 metus, po to kasmet turėtume padauginti mūsų krūmus.

Rudenį maždaug girliandų apskritime, atstatydamas apie 25 cm nuo šaknies kaklo, įvedamas toks “mineralinis vanduo”:

 • 300 g superfosfato;
 • 200 g kalio trąšų, kurių sudėtyje nėra chloro.

Trąšų naudojimas
Be to, kartu su mineralinėmis trąšomis gaminamas organinis – 1-2 kibiras iš humuso.

Pavasarį ir vasarą vasarai krūms reikia didelių azoto dozių, o tai teigiamai veikia žaliąją masę. Tam mes naudosime praskiestą 10% vištienos kraiką.

Po daug vandens laistyti apie 5 litrus. Vakare tręšiama.

Svarbu! Laikui bėgant, reikia padidinti naudojamų trąšų kiekį, nes medžio poreikiai didėja.

Apipjaustymas

Iš karto reikia paaiškinti keletą taškų apie genėjimo būdus. Pirma, genėjimas atliekamas tik 2-3 metus po sodinimo (neatsižvelgiama į šakų sutrumpinimą sodinimo metu). Antra, genėjimas atliekamas tik prieš sapos judėjimo pradžią, kitaip medis nepadarys šios procedūros.

Kadangi prieš mus yra krūmas, o ne medis, jis yra tinkamas šuniams šaknysti. Dėl šios priežasties, pirmaisiais auginimo metais turime pašalinti vadinamuosius nulinius ūglius, kurie nukrypsta nuo šakniastiebių. Palikite tik keletą stiprių ūglių, kad augalas nepasikeitė į didžiulį tankintą rutulį, užimantį didelį plotą.
Apipjaustymas
Be to, kai krūmas auga pakankamai, turime pasirūpinti jo atnaujinimu. Pvz., Jei turite 3 šakeles nuo šakniastiebių, tada laikas juos reikia atnaujinti, pjaustykite 3 senus ir palikite 3 jaunus.

Žinoma, tu neturėtum sunaikinti visų ūglių, tada palauk keletą metų, kol augs nauji. Šis procesas turėtų būti kontroliuojamas, ty palikite keletą jaunų ūglių, palaukite, kol jie augs, o tada nukirskite senus.

Svarbu! Nepamiršk, kad sanitarinis genėjimas yra būtinas kiekvienais metais. Pacientai, sausas ir pažeistas šakas yra pašalinami.

Be to, genėti visi jauni ūgliai. Ankstyvą pavasarį reikia sumažinti ketvirčio praėjusių metų augimą, kad medis būtų atnaujintas. Taip pat būtina pašalinti horizontalius procesus, kad būtų lengviau surinkti gaminius. Vietos jaunų šakų griežinėlių negalima apdoroti, bet senose būtinai sutepkite sodo dūmais.

Suaugusiųjų krūmo transplantacija

Patyrę sodininkai žino, kad sunku transplantuoti suaugusį krūmą, net jei jis yra nedidelis. Tačiau kartais tai yra poreikis, todėl šį momentą reikėtų aptarti.

Kai pasodinti suaugusį krūmą, reikia nepamiršti, kad per 15-20 metų gyvenimo šaknys turi ne tik 2 metrų ilgį, bet ir tą patį šaknies sistemos skersmenį. Patartina persodinti “Irg”, kurios dar nėra 10 metų.

Šiuo atveju žemė Gruda, kuri turi būti paliktas ant šakniastiebiai turi būti 1,25 m. Coma tokio ilgio skersmuo turi būti 70 cm. Taip yra dėl to, kad nėra vidurinės tūpimas sudėtinga, tačiau teisingas gavyba priklauso daug.

Po ištraukimo, krūmas persodinamas į naują vietą be žemės atskyrimo. Išankstinis iškrovimas iš atitinkamo skersmens ir gylio duobę, po kurio jis yra panardintas į žemę. Drenažas ir išankstinis apvaisinimas nereikalingas.
Suaugusiųjų krūmo transplantacija

Žiemojimas

Iš karto verta pasakyti, kad nė vieno pastogės nereikia, todėl papildomų išlaidų nebus. Vienintelis dalykas, kurio negalima pamiršti, yra rudens šėrimas ir lapių pašalinimas iš medžio.

Sveikas krūmas atlaiko sunkių šalčių, todėl geriau rūpintis ligų ir kenkėjų nebuvimu iš anksto, o ne papildoma apsauga nuo šalčio.

Ligos ir kenkėjai

Pradėkime nuo ligų, kurios gali nukentėti augalą.

 • Tuberkuliozė. Grybelinė liga, kuri pasireiškia mirusių ūglių antgalių forma. Taip pat pavasarį ant ūglių atsiranda raudonieji mažojo skersmens tuberkuliai. Infekcija atsiranda per įtrūkimus žievėje. Grybą veikia itin silpni ūgliai. Siekiant susidoroti su liga, būtina laiku nutraukti visas paveiktas šakas, po kurio krūmas yra gydomas Bordo liquida. Taip pat galima naudoti vario sulfato tirpalą.
 • Pilkas puvinys. Vėlgi, grybelinė liga, kurios būdingi simptomai yra šviesiai rudos dėmės, atsirandančios uogose. Be to, ta vieta auga, o uogos labai greitai suskaido. Puvęs vaisius yra pilkas ir padengtas plokštelėmis. Plokštelė taip pat gali būti ant lapų ir jaunų ūglių. Atsiranda pilkų nereguliarios formos dėmių, po kurių nukentėjusi dalis pradeda pūsti. Kontrolės priemonės: pirmiausia pašalinkite visus paveiktus ūglius, lapus ir vaisius nuo krūmo, tada gydykite fungicidą. Jei cheminis valymas nėra įmanomas, kreipkitės į Bordeaux skysčio pagalbą.
 • Phallostictose pastebėjimas. Kita grybelinė liga, pasireiškianti tamsiai rudomis dėmėmis ant lapų. Laikui bėgant, taškas pradeda didėti, o jo spalva tamsėja. Norėdami atsikratyti ligos, turėtumėte pašalinti ir sudeginti visas sugadintas krūmo dalis, tada gydyti fungicidais arba Bordeaux skysčiu.

Mes kreipiamės į kenkėjus, kurie parazituoja šią kultūrą.

 • Irgovi sėkla. Tai vabzdys, kuris atrodo kaip raitelis. Turi rudos kūno spalvos ir skaidrus sparnus. Jis numato baltąsias lervas, kurios žiemoja iš pažeistų vaisių. Siekiant užkirsti kelią jau egzistuojančių kenkėjų atsiradimui ar sunaikinimui, prieš krūmą reikia gydyti krūmus cheminiais preparatais (Carbofos, Fufanon, Actellik).
  Irgovi sėkla
 • Kirmėlė. Nedidelis drugelis, kuris savo lervas lieja tiesiai ant augalo lapų plokštelių. Vasario pabaigoje lapai pradeda sunaikinti lapus, dėl ko jie tampa dengiami negyvomis dėmėmis ir pradeda sunaikinti. Darbus su vikšrais reikėtų atlikti tik nuimant derlių. Augalas yra gydomas tais pačiais vaistais, kurie naudojami prieš sėklą.
  Moth-Pestilence

Reprodukcija

Iš karto būtina paaiškinti, kad sėklų veislių negalima dauginti, nes jūs gausite jauną augalą be veislių savybių. Gamyboje dauginasi tik rūšių augalai.

Sėklos. Iškart po rinkimu, pasirinkite pernokusių uogų, išimkite sėklas iš jų ir turi pasodinti atvirame žemės esant maždaug 2 cm gylyje. Kadangi substratas yra geriausia naudoti dirvą gauti gerą daigumo procentą. Sėjama rudenį, po kurio dauginasi sodo šiaudai arba šienas.
ReprodukcijaSėklos “Irga”
Jei sėklos sudygsta rudenį, tuomet nereikia papildomų pastangų ir persodinti juos į atskirą vazą. Tai visiškai normalu, sėjinukai gali išgyventi šaltu.

Pavasarį turėtų būti sodinami daigai augantys augalai, kurie padidins kiekvieno krūmo dirvožemio plotą. Nuolatinėje persodinimo vietoje – Irgas, kuris sukako 2 metai. Sėklų auginimo metu reikia laistyti, piktžolės turi būti pašalintos, taip pat reikia šerti azotą.

Ar tu žinai? Infuzijos gėlių irgi naudojamų širdies ir kraujagyslių ligų, ir dėl XVIII amžiuje JAV vaisių pagrindu pagaminti irgovoe vynas, ne tik šviesus aromatas, bet ir naudinga.

Auginiai. Auginius reikia nupjauti tik iš 5-6 metų amžiaus krūmų. Norėdami tai padaryti, pasirinkite žiurkių patarimus ir pasodinkite sodinamąsias medžiagas vasaros pradžioje. Iškirpto pjūvio ilgis turi būti iki 15 cm. Jame turi būti tik 2 viršutinių lapų poros, likusi dalis turėtų būti pašalinta. Apatinėje pjovimo yra patalpintas 8-10 valandų iki šaknų augimo stimuliatorius ir po to plauta tekančiu vandeniu ir pasodinti nežymiais nuolydžiu į derlingos substrato.

Kaip pagrindą gruntas naudojamas iš gėlių parduotuvės, ant kurios pilamas smėlio sluoksnis. Augaliniai augalai šaltame šiltnamyje arba didelė gėlių puode. Po iškrovimo padengti “kupolu”, kuris gali būti naudojamas kaip didelis butelis ar nedidelis permatomas cilindras.

Laistymas atliekamas sieto pagalba, kad drėgmė būtų tolygiai paskirstyta paviršiuje. Temperatūra po “kupolu” neturėtų viršyti +25 ° C, taigi nedėkite vazos į šildomas patalpas.
ReprodukcijaReprodukcija iš auginių
Po 10-15 dienų pjaustymas turėtų įsitvirtinti. Po to rekomenduojama “kupolą” pašalinti per dieną, kad jaunasis augalas galėtų laisvai kvėpuoti. Po savaitės prieglauda visiškai išvaloma. Apdirbimo metu dirvožemį reikia šiek tiek sudrėkinti, išvengti permirkimo ar išdžiūvimo.

Po mėnesio augalai gali būti sodinami ant lovos, jei leidžia oras. Po sodinimo augalus leidžiama nusistoti kelias savaites, tada jie reguliariai šeriami praskiestu srutumi. Po metų jauną augalą galima persodinti į nuolatinę vietą.

Padalijant krūmą. Šis metodas naudojamas tuo atveju, jei planuojate transplantuoti suaugę krūmą į naują vietą. Ypač norint iškasti šakniastiebis atskirti dalį transplantacijai, tai nėra būtina, nes jūs dar kartą sužeiksite “Irg”.

Ankstyvą pavasarį užauginkite krūmą prieš sapą. Šakniastiebiai yra padalinti į keletą dalių, po kurių pjaunama viršutinė dalis, pašalinus senus ūglius. Atskirame segmente turėtų būti bent 2 sveikos ūgliai. Pažeisti šaknelės turėtų būti pašalinti.
ReprodukcijaPadalijant krūmą

Tas pats pasakytina apie pažeistus šakas. Sėjama taip pat kaip ir jaunas augalas. Tuo pačiu metu nepamirškite, kad dirvožemis turi būti kiek įmanoma maistingesnis, kitaip atskiriama dalis negali išsidėstyti.

Dabar jūs žinote, kas yra Lamarckas, koks jis skiriasi nuo kitų rūšių ir kokias veisles reikia sodinti mūsų klimato zonoje. Atminkite, kad krūmas geriausiai dauginasi sėklomis ar auginiais, nes krūmo pasiskirstymas gali labai pakenkti suaugusiam augalui. Naudokitės mūsų priežiūros rekomendacijomis, kad išvengtumėte švaistymo pinigų kovai su ligomis ir kenkėjais.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

21 + = 27

map