Kaip augti Azijos lelija namuose

Lily Azijos
Lilija yra viena iš seniausių gėlių. Jo populiarumo istorija vertinama ne metus, bet amžių ir netgi tūkstantmečius. Ši gėlė daug kartų minima Biblijoje, rasta senoviniuose rankraščiuose. Ir seniausiose freskose galite pamatyti jo vaizdą. Gamtoje yra apie 80 rūšių lelijų. Iš jų veisėjai išvedė tūkstančius hibridinių veislių, kurios buvo suskirstytos į grupes. Dažniausiai hibridų grupė yra Azijos lelija.

Botaninis aprašymas

Azijos Lily yra ne vienos rūšies, o visa grupė, kuri apima apie penki tūkstančiai rūšių. Jų tėvai rytų lelija rūšys išsirinkau malonus ir kabančios, Dovydas ir tigras, Žvirblinė ir Maksimovic, lukovitsenosnaya ir nespalvotų, olandų ir dėmėtojo bulbonosnaya, Daurian ir kt.

Azijos hibridai pasižymi žiemos atsparumu ir nepretenzybe, taip pat įvairių formų ir atspalvių. Azijos veislės turi skirtingus aukščius: jie gali būti mažesni (iki 50 cm) ir aukšti (iki 1,5 m). Gėlės dažniausiai yra puodelio formos arba chalmolito formos, dydis svyruoja nuo 8 iki 20 cm skersmens.

Spalvų diapazonas yra labai platus: nuo šviesių minkštųjų tonų (balta, grietinė, geltona) iki ryškių (saulėtai oranžinė ir karšta raudona). Yra dviejų ir trijų spalvų veislių. Gilumoje esančios stiebo viršuje žiedai gali atrodyti aukštyn, žemyn ir šonuose.
Azijos lelija
Skirtingai nuo kitų lelijų, Azijos nėra kvapo. Tačiau jie žydi prieš kitas rūšis: birželio pabaigoje – liepos pradžioje. Jie dauginasi skalėmis ir kūdikiais. Ir kai kuriose veislėse (svogūninėse) lapų ašyse atsiranda oro lemputės ar svogūnėliai, kuriuos jie dauginasi.

Ar tu žinai? Rusų kalba ši gėlė pavadino moteriškąją vardą Liliją, o žydų kalba – Susanna (hebrajų kalba “Shushan” reiškia “lelija”).

Sklaida

Giliausia lelijos rūšis yra rytinės šalys. Pagal vieną versiją, gėlės pasirodė Europoje, nes kryžiuočiai, kurie iš kryžiaus žygių išvedė tarp kitų trofėjų ir lelijų lemputes. Rytinių gėlių pritaikymas skirtingų šalių klimato sąlygoms – Japonijos, Europos ir Jungtinių Valstijų veisėjų veikla.

Rusijos (tuomet Rusijos imperijos) teritorijoje XX a. Pradžioje pirmasis užsiėmė lelijų hibridizacija I.V. Michurinas. Dabar lelijos, visų pirma, Azijos grupės veislės, yra platinamos visoje Azijoje, Europoje, JAV ir Kanadoje.
Azijos lelija

Dėl gėlių svogūnėlių taip pat kardelis, babiana, zefyrantas, Ixia, Crocus, Erythronium, saldymedis, narcizas, Dahlia ir Allium.

Kas skiria rytietiškas lelijas iš azijiečių

Iš pavadinimo galima daryti išvadą, kad Rytų ir Azijos lelijos yra identiškos. Tiesą sakant, tai dvi skirtingos hibridų grupės. Azijos grupėje yra 30% visų lelijų veislių. Tai labiausiai paplitusi grupė pasaulyje. Antroji populiarumo vieta užima rytų hibridai.
Azijos lelija

Dvi grupės turi didelių skirtumų:

 1. Rytų hibridai yra labai kaprizingi, jiems reikia vaisingos laisvos dirvos. Priešingai, azijiečiai šiuo požiūriu nereikalingi.
 2. Azijos grožybė nebijo šalčio, jiems nereikia būti virti žiemai. Rytiniai turėtų būti apsaugoti žiemą arba visiškai iškasti, kad jie nebūtų užšaldyti.
 3. Azijiečiai žydės prieš visas kitas lelijas, įskaitant rytines.
 4. Skirtingai nuo azijiečių moterų, rytietiškos veislės reikalauja ypatingos priežiūros, nes jos linkusios daugumai lelijų ligų.
 5. Rytų grožis turi du svarbius privalumus: jie laikomi gražiausiais, išskirti malonią kvapą. Azijiečiai nepažeidžia kvapo.
Ar tu žinai? Savo garsiojoje kalno pamoksle Jėzus Kristus sakė, kad laukinės lelijos karališkuose drabužiuose pasirodo daug gražiau nei karalius Saliamonas.

Azijos lelija

Azijos lelijų veislės

Dėl įvairių veislių Azijos hibridai užima pirmąją vietą tarp kitų rūšių lelijų. Tūkstančiai azijiečių suskirstyti pagal tam tikras charakteristikas. Gauta keletas rūšių.

Ištirkite Marlene veislės, tigro lelijos ir lelijos medžių auginimo niuansus.

Braschmark (iš anglų “brushstroke”). Bendras šios grupės bruožas yra tepalas ant visų tepalų. Šablonų formos ir dydžiai yra skirtingi: plonas, kaip pieštuko pėdsakas, ir stori, šepečių šepečių dažytojai. Raštai dažomi skirtingomis spalvomis: nuo labai lengvų tonų (grietinėlės) iki tamsių ir ryškių (tamsiai raudonos). Spalvos intensyvumą dažniausiai veikia oras.

Populiariausi tarp “Brushmarch” hibridų yra šios veislės:

 • Elija (grietinėlės gėlė su oranžiniu centru ir tamsiu tepiniu); Elija
 • Vengard (aukso-oranžinė lelija su ryškia raudonųjų serbentų tepine); Vengard
 • Rostani (šviesiai abrikoso spalvos gėlė ir tamsus šepetys); Rostani
 • Журавінка (raudona lelija su tamsiu piešiniu); Журавінка
 • Delta (jis dažomas geltonos spalvos, rudo tepinėlio, labai ilgai žydi). Delta

Dviejų spalvų hibridai. Būdingas bruožas yra tas, kad gėlės dažomos dviem ar trimis tonais, kurie sklandžiai patenka į vienas kitą.

Šioje grupėje tokios veislės yra paklausios:

 • Asennaya Farbah (raudonos spalvos lelija su oranžine vidurine linija); Asennaya Farbah
 • Sorbetas (švelni rožinė gėlė su baltu centru); Sorbetas
 • Grand Cru (gėlė nudažyta šviesiai geltonai, o centre raudona dėmė degina). Grand Cru

Tango skiriasi tankiu pjaustymu centre. Labiausiai mylimasis iš šios grupės yra geltonojo Džeasono lelija, kuri puošia tamsiai rudą dusterį.

Pixie-grupė yra ne mažesnė nei 40 cm mini-lelijos. Šios veislės grupės atstovų nėra tiek daug. Daugiausia man patiko maža mergaitė “Butter Pixie” su didelėmis gėlėmis, nudažyta citrinos geltonumo spalvos ir aukso vietoje centre.

Terry veislės. Aksomo žiedlapiai suteikia gėlėms prabangų išvaizdą. Labiausiai ryškus freskų lelijų atstovas yra “Fata Morgana”.
Lilia Fata Morgana

Auginimas namuose

Azijos hibridų kultivavimas gėlių bare netoli jūsų namo nėra sunku. Nepakankamas gėlių nereikia ypatingos priežiūros ir sąlygų. Pakanka pasirinkti tinkamą vietą sodinti, tręšti ir transplantuoti lemputes laiku.

Paskirties vietos pasirinkimas

Leiliukai yra daugiamečiai augalai. Todėl, svogūnėliai turėtų būti nedelsiant pasodinti į nuolatinę vietą, kurioje jie gali augti 3-4 metus. Šio laikotarpio pabaigoje gėlių stiebeliai dažniausiai tampa trumpesni, o gėlės jau yra mažesnės.

Prie pagrindinio stiebo gali išaugti keli nedideli stiebai, kurie rodo, kad daug naujų svogūnėlių buvo suformuotos, ir jie yra sandarūs lizde. Visa tai reiškia, kad laikas iškasti, padalinti ir persodinti lemputes į naują vietą. Jei to nepadarys, krūmas greičiausiai bus susirgęs ir išnyks.
Lilijos sode
Azijams reikia parinkti gerai apšviestą plotą, tu gali turėti pusę. Kai trūksta saulės, stiebai tęsiasi link šviesos ir garbanoti. Idealiai – pumpurai saulėje, o apatinė augalo dalis atspalvis. Tai galima pasiekti, padengiant žemę storu mulčio sluoksniu, kuris išlaikys drėgmę. Jūs taip pat galite auginti šalia mažo dydžio kaimynų alyvmedžių krūmų, kurie sukurs šešėlį šaknims.

Azijos hibridų privalumas yra jų atsparumas žiemai. Jie nebijo šaltos ar šalnos. Todėl nereikia kasti žiemos svogūnėlių. Sniego žiemą jų nereikia padengti. Jei žiemos neduoda sniego, patartina padengti mulčias.

Dirvožemis ir trąšos

Nors azijiečiai yra nepretenzingi, jiems nepatinka kalvinis dirvožemis. Jie tinkami neutraliai arba sunkiai rūgštinei žemei (pH 6-6,5). Tinkama dirvožemio sudėtis: durpiai, priemolis, lapų humusas, kompostas (bet ne šviežias), pelenai ir kaulų miltai.

Mes rekomenduojame skaityti apie tai, kokių rūšių dirvožemis egzistuoja, kaip savarankiškai nustatyti dirvožemio rūgštingumą aikštelėje ir kaip išvalyti dirvožemį.

Dirvožemis
Prieš sodinimą kiekvienoje skylę, pageidautina išpilti smėlį, kuris bus naudojamas kaip drenažas ir absorbuoja perteklinį drėgmę. Prieš sodinant svogūnus, galite sodrinti žemę mineralinėmis trąšomis, bet be azoto. Viršutinei padažai dažnai naudojamas kalio nitrato tirpalas.

Leiliukai turi būti šeriami 2-3 kartus per mėnesį, pradedant nuo antrosios savaitės po sodinimo. Ypač svarbu tręšti jauniklių formavimąsi. Tačiau žydėjimo laikotarpiu jis neturėtų būti šeriamas, kitaip šis procesas paspartės.

Svarbu! Azijos lelijos nemėgsta šviežių organinių trąšų (mėšlo) ir azoto pertekliaus.

Laistymo ir drėgmės

Lilija Azija lengvai atlaiko laikiną dirvožemio džiovinimą ir netoleruoja vandens sąstingio, dėl kurio jis gali susirgti. Azijams geriau negerti, nei gerti. Kita vertus, nuolatinis džiovinimas taip pat yra nepageidaujamas: augalas tampa silpnas, praranda augimą, o gėlės tampa mažiau gražu.
Laistyti lelijas
Geriausia dirvožemio būklė yra vidutinio drėgnumo. Tai padės, kaip jau minėta, mulčiuoja arba sodina tarp nepakankamų daugiamečių augalų lelijų, kad sukurtų šešėlį prie šaknų ir kliudytų jų išdžiūvimui. Laistymas turi būti gausus ir dirvožemis išdžiūvus.

Sausame ore tai turėtų būti atliekama kartą per savaitę. Laistymą pageidautina atlikti po šaknimis ryte, kad naktį žemė išnyko. Sustabdžius žydėjimą, turėtumėte sustoti ir laistyti. Išimtis gali būti labai karšta ruduo.

Jums bus naudinga perskaityti apie tai, kodėl lapai tampa geltoni, kaip apsaugoti lelijas nuo ligų ir kenkėjų.

Reprodukcija

Jūs galite platinti Azijos lelijas keturiais būdais. Pirmieji trys yra susiję su lempa. Ketvirtasis metodas yra paprastas paprastosios bulvės. Apsvarstykite kiekvieną iš jų išsamiau.

Lempa

 1. Lempos padalijimas. Nuo pirmųjų metų po bulvių sodinimo jos apatinės dalies pradžioje atsiranda naujos mažos lemputės. Lempos padalijimas
  Iš jų ūgliai dar neauga. Bet jei jie bus atskirti, jie duos naują visaverčio augalo. Jei reikia, rudenį, didelę lemputę reikia šiek tiek kasti, atsikratyti mažų svogūnėlių ir nedelsiant jas auginti jiems paruoštai vietai. Po ketverių metų ši procedūra yra tiesiog būtina, nes svogūnėlio lizdas tampa labai griežtas. Be to, papildomos lemputės jau paleidžia šoninius stiebus, kurie trukdo normaliai vystytis pagrindinei.
 2. Vaikai suformuojami ne tik ant lemputės, bet ir šaknies šaknies dalyje. Jie vadinami oro lempučiais. Sodinti jie atskiria juos nuo stiebelio ir augina juos naujoje vietoje. Tai neturi įtakos pagrindinei lemputei. Procedūra vyksta rudenį. Vaikų lelijos
 3. Svarstyklės. Paprikos svogūnėliai nėra sausi ir ploni skalės, bet mėsingi ir sultingi. Jie yra puiki sodinimo medžiaga. Norėdami jį įsigyti, turite ištraukti lemputę, nesukeliant jo žalos, atidžiai atskirdami skales. Galite užimti tiek, kiek reikia, bet ne daugiau kaip trečią dalį. Jie nedelsiant sodinami žemėje, bet ne giliai. Kiekvienas skalė įkištas į skylę ir apibarstomas smėliu, tačiau tai įmanoma ir pjuvenos. Jei jas kasdien valysite, po kelių savaičių bus naujų daigų. Šis lelijų reprodukcijos būdas yra veiksmingas tiek rudenį, tiek pavasarį.

Vaizdo įrašas: lelijos reprodukcija su svarstyklėmis

Inkstų kamieninės ląstelės (lemputės)

Tarp Azijos hibridų yra veislių, kurios dauginamos lempučių, auginančių stiebus. Jie atrodo kaip svogūnėliai, kurie sudaro nedidelius skalės lapus.

Jie patys patenka iš motininių augalų, jie įsisavina ir daigina. Jie turi būti surinkti laiku ir įdėti į tinkamą vietą taip pat, kaip ir šaknys. Naujos lelijos žydės tik po dvejų metų. Dauginimasis pagal lemputes

Sodinti lelijas

Sodinti reikia kokybiškos sodinamosios medžiagos. Tik šiuo atveju gausite sveikų ir gražių gėlių. Svogūnėliai turi būti tvirti, be žalos ir kitų regėjimo defektų.

Mes rekomenduojame skaityti apie tai, kas yra geriausias laikas lelijoms persodinti, taip pat kaip rudenį auginti lelija.

Norėdami dezaktyvuoti, jie turi būti apdoroti karbofos ar bazazolio tirpalu. Norėdami laikyti svogūnėlių, kurias reikia palikti tamsioje ir vėsioje patalpoje, padengti juos samanomis, pjuvenomis ar drėgna audinių servetėle.

Svarbu! Žydėjimo laikas priklauso nuo sodinamosios lemputės dydžio. Per pirmuosius metus žydės iš didžiosios lemputės krūmas, o antras – maža lempa.

Sodinti lelijas

Kada sodinti lelijas

Jūs galite auginti lelijas bet kuriuo metų laiku, išskyrus žiemą. Bet pageidaujamas nusileidimo sezonas yra pavasaris ir ruduo. Kovo mėnesį azijiečiai dažnai nusileidžia žemėje po sniego išlydymo.

Pavasario sodinimo privalumai:

 • lempos žemėje nėra šlapias ir neužšąla;
 • jie geriau įsišakniję ir įsitaisę.

Daugelis sodininkų nori rudenį sodinti lelijas. Šaknys turi pakankamai laiko išvystyti žiemą. Net siauros šalnos nėra baisios, jei pasodintos sviestos pasislėptų.

Sodinti lelijas pavasarį

Sodinant rožes prisiminti taisyklę: kuo didesnis lemputės, tuo daugiau ji turi susėsti ir giliau į žemę jis sėdi, vėliau žydės. Iš duobės gylis priklauso nuo būsimo augalo aukštis: žemos klasių ruošiasi duobučių gylį maždaug 10 cm, vidutinis kategorijų – apie 15 cm, o didelių krūmų – 20 cm.

Vaizdo įrašas: kaip auginti lelijas pavasarį

Paruoštus reikiamo ilgio skylės ar tranšėjos gali būti apvaisintos humusu ar kompostu. Dugno dugnas yra padengtas smėliu, lemputė atsargiai dedama ant jo, viršutinė dalis pirmiausia padengta smėliu, o po to – žeme. Padėkite augalą gerai girdyti, tada sudrėkinkite durpėmis ar pjuvenomis (5 cm sluoksniu).

Sodinti lelijas rudenį

Pirktos lemputės patenka į rudenį tuo pačiu principu kaip ir pavasarį. Tačiau dauguma rudenį ir pasidalinti dažnai sėdi jau augančius krūmus pagal pirmiau aprašytų metodų: pirmame pasodinti vaikams, ir lemputę svarstyklės.

Ypač reikia šių trijų ir ketverių metų augalų. Transplantaciją galima atlikti, nelaukiant rudens, po 1-1,5 mėnesių nuo žydėjimo pabaigos. Daugelis Azijos veislių gali būti sodinami jau rugpjūtį.

Vaizdo įrašas: lelijos nusileidimas

Leiliukų priežiūra

Nesvarbu lelijas, ypač Azijos lelijas, nėra sunku. Pagrindiniai dalykai, apie kuriuos jau kalbėjome: reguliarus laistymas, tinkamas maitinimas ir laiku atliekama transplantacija. Mes taip pat turime būti pasirengę galimų sunkumų.

Kaip rūpintis lelijomis sode

Skirtingai nuo kitų hibridinių grupių, Azijos lelija nebijo žiemos. Jos stipriai šalnos nėra baisios, ypač jei lovos yra padengtos sniego ar mulčiavimo. Prieš prasidedant šaltu oru, nereikia kasti žirnių.

Tačiau jei lemputes vis dar iškasti arba supirkti, o prieš sodinimo laiką ilgą laiką, jie turi užtikrinti tinkamas laikymo sąlygas. Sandėlyje esantis oras neturėtų būti labai sausas arba labai šlapias, šaltas, bet ne šaltas. Kambarys turėtų būti gerai vėdinamas.
Žiemą laikykite lelijas
Tokia saugykla gali būti rūsys, lodžija ar net šaldytuvas. Prieš sodinimą medžiagą priskirti saugojimo vietą, jie turi būti sudėti į konteinerį (dėžutė, dėžutės, maišelio), nustatančią lemputes ir interspersing sluoksnių durpių.

Kad dėžutės turinys neišdžiūtų, jis kartais turi būti purškiamas vandeniu. Taigi, lemputės išliks geros būklės ir laukti savo laiko.

Galimi sunkumų auginant lelijas

Su azijiečių moterų auginimu sunkumai atsiranda retai, bet vis dar yra. Leiskite mums aptarti jų priežastis ir kovos metodus.

 1. Gėlės greitai išnyksta. Galimos priežastys: dirvožemis yra labai šlapias ir šaknys stagnuoja vandenį arba, atvirkščiai, žemė ir šaknys labai perkaista. Perkaitimo metu galima išsaugoti mulčias (pjuvenas, žolę, šiaudus), kurie atspindės saulės spindulius.
 2. Krūmai dažnai serga. Priežastis: trąšos su šviežiu mėšlu, kuris gali būti kenksmingų bakterijų šaltinis. Leiliukai netoleruoja šviežių organinių trąšų. Galima naudoti gerai suplaktą kompostą ar humusą, kuris yra ne mažiau kaip 4 metų amžiaus.

Vaizdo įrašas: auginamos, prižiūrimos ir veisiamos lelijos

Kenkėjai, ligos ir prevencija

 1. Pavojingiausias kenkėjas raudonasis vabalas. Jis ir jo lervos paima lapus ir pumpurus. Balandžio mėn. Ant gėlių lovelių pasirodys vabalai. Paprastai šiuo metu juos galima surinkti rankomis. Bet jei jie sugebėjo veisti daug daugiau, tada turėtų būti įvestas galingesnis “ginklas”. Su alyvuogių vabaliuku galima kovoti tais pačiais būdais, kuriais sunaikinamas Colorado vabalas. Trūkumas yra tas, kad po purškimo cheminėmis medžiagomis, augalai, įskaitant gėles, yra padengtos rudomis dėmėmis. Raudonasis lelijos vabalas
 2. Labiausiai pavojinga liga, kelianti grėsmę azijiečiams – botrytis arba pilkas puvinys, kuris paveikia visą sausumos augalą, tačiau neliesti lemputės.
 • Simptomai: Rausvos ir rudos dėmės plinta visoje krūmo srityje, kuri tampa ruda, o tada miršta. Botritas
 • Priežastys: ilgos liūtys, dėl kurių dirvožemis yra pilnas drėgmės, temperatūros kritimo, prasta priežiūra, tankus sodinimas, daug piktžolių.
 • Gydymas: pašalinti ligotus lapus likusias krūmas šlaknoti Bordo skysčiu (1% tirpalas) arba fundazol (10 litrų vandens 20-30 g) krūmo po žydėjimo visiškai sumažinti ir sunaikinti.
 • Prevencija: vario sulfato tirpalą (1 šaukštai 5 litrai karšto vandens ..), sumaišytų su amoniako tirpalo (1 šaukštai amoniako ir 1 šaukštą sodos pelenų 5 litrų šalto vandens ….) bei iš vieno laistymo pilti nedidelį rostochku ( 8-10 cm) arba gegužės mėnesį augalus su lapais, atidarytus vario chlorido tirpalu (50 g 10 litrų vandens).

Lelijos po žydėjimo

Po žydėjimo reikia pašalinti sėjimo dėžes, jei nereikia rinkti sėklų. Lapų stiebai lieka stovi tol, kol jie pasidaro geltoni ir nulaužė. Jei oras yra karštas, tuomet tu turi ir toliau auginti vandenį, nes jie tiekia savo svogūnus reikalinga mityba.

Sužinokite, kaip rūpintis lelijomis po žydėjimo ir kaip paruošti lelijas žiemai.

Vaizdo įrašas: rūpintis lelijomis po žydėjimo

Rudenį nupjauna krūmas. Po to lelijos gali būti persodintos. Prieš prasidedant šalčiui, svogūnėliai turi būti padengti mulčiavimu. Sumažinti krūmus netinkama kompostui.

Didžiulis Azijos lelijų veislių pasirinkimas gali patenkinti net rafinuotą skonį. Ir dėl jų nepretenzybiškumo, vasaros gėlių žiedai smarkiai spalvos net ir su minimaliomis pastangomis ir laiku.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 4 = 7

map