Kaip naudoti vaistą “Alatar” sode ir sode: nurodymai dėl insekticido naudojimo

Alataras
Nesvarbu, kiek mes norime auginti gerą derlių be vieno cheminio apdorojimo, deja, tai ne visada įmanoma.

Dažniausiai yra vabzdžių kenkėjų ir kultivuojamų pasėlių ligų Būtina kovoti su insekticidų pagalba – specialiais cheminiais junginiais, Naudojamas vabzdžių, jų lervų, jų kiaušinių, taip pat nematodų ir erkių sunaikinimui.

Įdomu! Pavadinimas “insekticidas” kilęs iš lotyniškų žodžių “vabzdžių” (vertimo “vabzdžių”) ir “caedo” (nužudyti).

Veiksmingumo laipsnis ir tuo pačiu metu šių vaistų keliamas pavojus / sauga turėtų būti nustatomi atsižvelgiant į jų cheminę sudėtį, nes vienas vardas jums nieko neduos. Pažymėtina, kad cheminė sudėtis leidžia atskirti insekticidus iki 11 rūšių, nors šiandien mes atkreipiame dėmesį tik į vieną agentą – “Alatar”.

Insekticidas “Alatar”: bendra informacija

“Alataras” reiškia priklausomybę nuo narkotinių medžiagų, turinčių kontaktinį-žarnyno poveikį. Tai idealus būdas kovoti su kenkėjais sode ir sodu, tinkamai apsaugoti vietą nuo ligos. Narkotikų padeda susidoroti su amarų, lapų ritinio kandžių, ziedai vabalų, Diamondback kandžių, siurbline Kompresorinių, aviečių braškių Straubliukai ir kitų nekviestus svečius.

Insekticidas
Dėl to, kad darbinis tirpalas yra lengvai prieinamas ir lengvai paruoštas, insekticidas “Alatar” užima vieną gerbiamų vietų kiekvieno sodininkystės ir sodininkystės “pirmosios pagalbos komplektui”. Tik 10-15 ampulių užtikrins patikimą jūsų augalų apsaugą visą sezoną. Jis gali būti naudojamas kartu su spąstais diržais, dėl kurių žymiai padidėja vaisto poveikis ir sumažėja jo suvartojimas.

Apibūdintas insekticidas parduodamas koncentruota emulsija, įdėta į 5 ml ampulės arba 25 ml buteliuose. Norint paruošti darbo tirpalą, ampulės turinys praskiedžiamas nedideliu kiekiu vandens (apie 2-3 litrus), o tada įpilama daugiau skysčio iki nurodytos normos. Kiekvienai kultūrai reikia savo “Alatar” kiekio, kaip aprašyta jo naudojimo instrukcijose. Bet kuriuo atveju bendras tirpalo tūris turi būti 10 litrų (tirpalas turi būti sumaišytas).

Svarbu! Kad insekticidas būtų visiškai pašalintas iš augalų ląstelių ir nebūtų pakenkta žmogaus sveikatai, naudokite ne mažiau kaip tris savaites iki derliaus nuėmimo.

Veiklioji medžiaga ir veikimo mechanizmas

Jei tikite vasaros rezidentų atsiliepimais, tuomet “Alatar” yra daug efektyvesnė, kai susiduria su užduotimis, nei kitos panašios priemonės. Tokie rezultatai buvo pasiekti dėl dviejų sudėtingų medžiagų – cipermetrino ir malationo – sudėties. Malatijonas (arba karbofosas) priklauso įvairių organinių fosforo junginių klasei, turinčiai platų spektrą. “Alatar” puikiai apsaugo augalus nuo amarų (būtent, jis dažnai prasideda vietoje), taip pat apsaugo nuo masinių vabzdžių ir erkių išpuolių.

Alataras
Antra, dalis medžiagos yra kontaktas trakto insekticidas, kuris turi aukštą pradinį aktyvumą ir sukelia paralyžių kenkėjų nervų sistemą, tiek suaugusiems ir lervų. Be to, “Alatar” struktūroje yra specialus klijai, kurie atlieka ypatingą užduotį – tai neleidžia tirpalui nubėgti iš lapų arba nuplauti lietingu (duomenis apie tai galite rasti naudojimo instrukcijoje, kuri pridedama prie vaisto, arba tinklo nurodymuose).

Ar tu žinai? Cipermetrino ir malationo – tai yra medžiagos, kurios daro aprašyta priemonė tiksliai pašalina pačias atspariausias kenkėjų, o turintis sinergetinį poveikį (o jų galia didėja programa).

Apskritai, preparatas “Alatar” iš kenkėjų yra labai atsparus ultravioletinių spindulių ir aukšta oro temperatūra, todėl ją galima laikyti apdorotose augaluose iki 20 dienų.

Preparato “Alatar” naudojimo sodo ir sodo augalams instrukcijos

Kaip jau minėjome anksčiau, skirtingų apibūdintojo preparato kiekiai reikalingi skirtingoms kultūroms, todėl prieš pradedant praskiestą darbinį skysčių reikia nustatyti dozę. Kalbant apie “Alatar” priemones ir jo naudojimo instrukcijas, mes nesudarysime jokių lentelių, bet tiesiog apibūdinsime dozę labiausiai paplitusių šiandien auginamų kultūrų.

Kopūstus, bulves, svogūnus, morkas, braškes

Bellyanka
Kopūstus purškiama “Alatar” tik aktyviu auginimo sezonu. Norint paruošti darbo tirpalą, ampulės turinys (5 ml) praskiedžiamas 4 litrais vandens, po to augalus purškiama susidariusia kompozicija. Preparato suvartojimas šiuo atveju yra 4 litrai 100 m². Kopūstų apdorojimas naudojamas pašalinant problemas, susijusias su pūtikliais, kopūstais, šaukštais, trripais, lapuočiais.

Purškimas bulvių ruošimu turėtų būti atliekamas tik esant kenkėjų masinei išvaizdai. Kaip ir ankstesniu atveju, už 100 m² jums reikės 4 litrų darbo skysčio, o rankinis darbas – 10 dienų. Insekticidas naudojamas kovojant su Koloradas vabalas, bulvinis melis ir karvė.

Toje pačioje schemoje paruošiamas darbo tirpalas ir purškiamas svogūnai, morkos ir braškės: 5 ml vaisto turi būti praskiedžiama 4 litrais vandens. Tokiais atvejais kenkėjų “Alatar” (pagal instrukcijas) priemonė padės atsikratyti morkų lapų blokas, svogūnai ir apsaugoti braškes nuo aviečių ir braškių vaisiai.

Obuolys

Apleistojo sodo, o kartu su jais kriaušių ir vaismedžių purškimas atliekamas aktyviu medžių vegetacijos laikotarpiu, prieš tai praskiedus 5 ml vaisto 10 litrų vandens. Viename medyje išleidžiama vidutiniškai apie 5 litrus darbo darbuotojų: 3 l – jauniems egzemplioriams ir 6-8 l – suaugusiam sodinimui. Dažniausiai priešai yra obuolių drugys straubliukas, amarai, kandys, menkė drugys, lapiniai pjūkleliai, lapų, ir “Alatar” pasakojama su jais.

Currant

Currant
Reaguojant į serbentus ir agrastai, 5 ml vaisto reikia praskiesti 5 litrais vandens.

Darbinio skysčio suvartojimas yra iki 1 litro vienam krūmei, o tai padeda atsikratyti amarų.

Ar tu žinai? Kuo tamsesnė serbentų spalva, tuo naudingesnė ji yra. Tiesa, šis teiginys susijęs tik su vitamino C turiniu uogose (juodos serbentės yra 5 kartus daugiau nei raudonoje).

Dekoratyviniai medžiai, krūmai ir gėlių augalai

Atsikratyti kenkėjų tirpalo “Alatar” padeda ir kai auga jūsų svetainėje dekoratyviniai krūmai ir medžiai. Šiems augalams reikia ypatingos priežiūros, todėl juos purškiama tris kartus: prieš ir po žydėjimo, taip pat auginimo sezono metu. Galutinio tirpalo sunaudojimas yra 1,5 litro 10 m² ploto, geriau purškiant jį anksti ryte arba vakare (po saulėlydžio), vėjuotame ir sausame ore. Visi augalo lapai turi būti tolygiai drėkinami 4-6 valandas iki numatomo kritulių.

Optimali temperatūra procedūrai yra + 12 … + 25 ° С. “Alatar” nuo vabzdžių kontrolės apsaugo dekoratyvinius medžius čiulpti ir lapų valgymo kenkėjai, Diptera ir proboscis sveiki sveiki (tai taip pat nurodoma instrukcijose). Tokiems augalams gydyti 5 ml vaisto (viena ampulė) praskiesta 3,5 litrais vandens.

Tinka “Alatar” ir už kambarinių augalų gydymui, ir net rekomenduojama dozė spalvų nenurodomas naudojimo instrukcijos vazonuose, jie gali būti apipurkšti tos pačios sudėties, kurį naudojate dekoratyvinių krūmų gydymą.

Privalumai naudojant “Alatar” vabzdžių kontrolei

Alataras
Visi šiandien naudojami cheminiai junginiai turi tam tikrų naudingų savybių, bet, palyginti su konkurentais, “Alatar” ji turi tokių privalumų:

  • turi didelį efektyvumą, kuris daugiausia susijęs su dviem stipriais komponentais, kurie prisideda prie netgi labiausiai atsparių cheminių medžiagų kenkėjų naikinimo;
  • Jame yra specialus klijai, kurie apsaugo nuo paraudimo ar atsitiktinio vaisto pašalinimo iš apdorotų augalų lapų;
  • yra ilgesnis vartojimo laikas, o tai paaiškinama mažu vaisto vartojimo dažnumu (dažniausiai 10 litrų skysčio pakanka vienos 5 ml ampulės).

Saugos priemonės dirbant su vaistu

Kai dirbate su bet kokiomis cheminėmis medžiagomis, visada reikia laikytis atsargumo priemonių. Pirma, geresnį gydymą reikia atlikti vėjuota ore arba nuo mažo vėjo. Antra, jūs visada turėtumėte uždengti visas atviras kūno vietas drabužiais (ant kumštines ir galvos apdangalą). Negalima būti nereikalingų akinių ir respiratorių, nes galite visiškai apsaugoti akis, virškinamąjį traktą ir kvėpavimo sistemą. Taip pat įsitikinkite, kad atliekant procedūrą žmonės ir gyvūnai nėra arti.

Apsaugos priemonės
Nepurkškite ir valgykite purškiant. Jei, nepaisant visų atsargumo priemonių, cheminė medžiaga vis dar patenka į akis ar ant odos, jos turi būti nuplaunamos gausiu švariu tekančiu vandeniu. Tuo atveju, jei sudėtis patekti į organizmą per burną reikia kruopščiai nuplauti vandeniu, gerti kelis puodelius karšto vandens arba pieno ir imtis aktyvintomis medžio anglimis kursu 1 g 1 kg kūno svorio. Po to, stimuliuojant užpakalinę ryklės sienelę, būtina sukelti vėmimą.

Atlikę darbą nedelsdami plaukite rankas su muilu ir, jei įmanoma, dušu.

Svarbu! Druskos taurė negali būti naudojama kitų produktų saugojimui (net po kruopštaus valymo), taip pat išmesti į kanalizaciją ar vandens telkinius.

“Alatar” sandėliavimo sąlygos ir galiojimo laikas

“Alatras” kaip amarų, klaidų, erkių ir kitų kenkėjų šaltinis yra ampulių (5 ml) arba 25 ml buteliukų pavidalo. Bet kuriuo atveju junginio tinkamumo laikas neturėtų būti ilgesnis nei dveji metai. Visa tai pakuotė su vaistu turėtų būti sausoje, tamsioje patalpoje su temperatūros indeksais -5 ° С … + 25 ° С, atskirai nuo maisto produktų ir vaistų. Be to, neturėtų naudotis nei vaikai, nei naminiai gyvūnai. Be to, priemonė turėtų būti apsaugota nuo ugnies.

Vabzdžių kenkėjai
Žinoma, darbas sode ir sode negali būti vadinamas paprastu užsiėmimu, be to galutinis rezultatas ne visada priklauso nuo uolumo. Be žmogiškojo faktoriaus, oro ir klimato sąlygos atlieka svarbų vaidmenį, tačiau tai nereiškia, kad turėsite tai priimti. Apdorotas augalas su “Alatar” padedate jiems susidoroti su viena iš didžiausių problemų – vabzdžių kenkėjai ir sveikos kultūros gali geriau toleruoti šalto vėjo ar lietaus.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

52 − 47 =

map