Kaip prižiūrėti namus namuose: geriausias patarimas

Hathiora
Hathiora priklauso kaktusų šeimai. Tai buvo pirmą kartą atrasta Brazilijos tropikose, todėl laikoma egzotiška augalu. Jo vardas buvo suteiktas garbei kartografo ir matematikos Thomas Hariot.
Hathiora turi segmentinius stiebus ir yra epifitinis ir litofichinis kaktusas. Gamtoje jis auga iki dviejų metrų. Paprastai auga uolų ar medžių plyšiuose. Stiebai auga vertikaliai į viršų, ir su amžiumi jie dreba. Su treniruotėmis trunkis, dėl šio 3-4 metų amžių, tampa labiau kaip medis.

Optimalios būklės namuose

Augalas yra termofilinis. Jis myli drėgmę, bet neužstoja. Prastai toleruojasi temperatūros pokyčiai, juodraščiai ir tiesioginė saulės šviesa. Gėlė ateina iš atogrąžų ir reikalauja, kad sąlygos būtų arti natūralios buveinės.

Apšvietimas

Mėgsta minkštą ir išsklaidytą apšvietimą, todėl, pasirinkdami gėlių vietą, verta tai apsvarstyti. Iš langų iš pietų pusės, būtinai atspalvio vasarą, tiesioginė saulės šviesa bloga gėlių. Langų, esančių šiaurinėje pusėje, verta rūpintis pakankamu apšvietimu. Geriausia įdėti gėlę į rytus ar į vakarus.

Hathiora

Temperatūra

Temperatūros režimas nėra kuklus, erdvus ir tinkamas. Visą laikotarpį, išskyrus poilsio laikotarpį, turėtų būti palaikoma 18-20 ° C temperatūra. Sausame ore nuolat pabarstyti šiltas vanduo.

Svarbu! Per poilsio laiką, o tai yra rudens pradžia ir vidurys, būtina temperatūros režimą sumažinti iki + 15 ° C. Priešingu atveju augalas neturės laiko sustiprinti prieš žydėjimą.

Priežiūra namuose namuose

Rūpinimasis namuose nereikia daug pastangų, svarbiausia atkreipti dėmesį į gėlių išvaizdą. Laiko laistymas ir maitinimas yra pagrindinis rūpestis. Tiesa, stiebai yra labai trapūs, tai verta atkreipti dėmesį į suaugusių gėlių.

Iš savo svorio jie gali nutraukti ir reikalauti paramos. Šiuo atveju jie yra susieti.
Prastai toleruojasi skersvėjos ir staigūs temperatūros pokyčiai, todėl pumpurai ir auginiai gali nukristi. Vasarą pageidautina gėlė ant balkono.

Laistymas

Hachiora yra higrofilis ir reikalauja dažnas laistymas. Sodinant augalą, verta atkreipti dėmesį į gerą drenažą, kad nebūtų drėgmės stagnacijos. Šio kaktuso šaknys yra trapios ir su pernelyg dideliu drėgmės kiekiu substratu greitai puvė.

Šakniagumbis drėkinamas geriau, nes viršutinis substrato sluoksnis džiovinamas nedideliu kiekiu skysčio. Šilumos laikotarpiu vanduo ryte arba vakare. Vanduo turėtų būti laikomas ir šiltas, kaip tropinis lietus. Per poilsio laikotarpį laistymas labai sumažėja.

Sultingi augalai taip pat priklauso: Kalanchoe, Nolina, Aichrizone, Agave, Kaktusai, Lithops, Adenium, Aloe, Molodilo, Zamiokulkas, Tolstyanka.

Oro drėgnumas

Sausas oras patenkina gerai. Tai būdinga jos įprastinei buveinei. Šiluma reikalauja papildomo lapų drėkinimo. Patartina paletę padengti šlapiuoju moliu po vaza.

Pagrindas ir jo viršutinis padažas

Nėra jokių specialių reikalavimų dirvožemiui parinkti. Galite augti įsigyjant substratą ir dirvoje iš sodo ar sodo. Yra sandėliukai, specialiai skirti kaktusų auginimui. Jie jau pagamino visas reikalingas trąšas augalams.

Pagrindo komponentai

Iš pradžių, po sodinimo, augalui nebūtina papildomai tręšti. Į dirvą, paimtą iš savo teritorijos teritorijos, natūraliai pripildyta reikalinga mikroelementų.

Pasirinkite derlingą sluoksnį (viršutinį laisvą dirvožemio sluoksnį). Sumaišykite jį su smėliu ir durpėmis. Toks mišinys bus dar maistingesnis. Gėlių sodinime puodelyje rūpinkitės drenažu.

Dėl to yra daugybė galimybių: skaldytų plytų, keramzitų, griuvėsių ar net putų polistirolo. Jis turėtų užimti trečią dalį puodo.

Geriamojo laikotarpio metu reikia gėlių. Intervalas maitinamas 1-2 kartus per mėnesį. Tinka bet kokia kaktuso šeimos trąša. Šėrimo sudėtyje neturėtų būti kalcio. Geriau naudoti specialias trąšas kaktusai.

Svarbu! Būtinai stebėkite azoto koncentraciją trąšose. Dideliais kiekiais jis neigiamai veikia augalą, skatina šaknų puvimą.

Drenažas Hatiro

Priežiūros ypatybės poilsio metu

Poilsio metu rūmai nereikalauja ypatingo dėmesio. Kambario, kurioje gėlė šiame etape, temperatūra neturi viršyti 15 ° C.

Esant tokioms sąlygoms, augalas neatsiranda nuo žiemos miego ir stiprėja. Jei kiemas podvyavala poilsio metu, ir jūs nežinote, ką daryti, įpilkite jį šiek tiek šilto vandens. Atminkite, kad laistymas šiuo laikotarpiu neturėtų būti dažnas.

Kai paliekate žiemos miegą, augalas turi tręšti. Seni susmulkinti ūgliai turėtų būti supjaustyti. Taigi, jūs atgaivinsite gražią moterį.

Norėdami sukurti jaukią atmosferą biure galite augalų Monstera, Violetiniai, Spathiphyllum, Chlorophytum, Dieffenbachia, fikusas.

Su tinkamai organizuotomis sąlygomis poilsio laikotarpiu gamykla pradės formuotis pumpurai.
Pabandykime išsiaiškinti, kada hathor žydi. Mūsų šalyje tai vyksta žiemą ar pavasarį, o namie vasarą žydi augalas.

Transplantacija ir dauginimasis

Pjovimo reprodukcija atsiranda iš kirtimų. Pasukite 2-3 segmentus, tada džiovinkite ir pasodinkite drėgnoje dirvoje arba smėlyje. Taip pat atsitinka, kad nuo motininio augalo nukritę spygstliai patys auga.

Laikui bėgant kyla klausimas, kaip persodinti hatiro. Reikia persodinti žydėjimo pabaigoje pavasarį. Žiemą žydi mūsų dalys.
Jauni augalai kasmet persodinami, o suaugęs – kas 3-4 metus. Puodai turėtų būti mažos.

Kova su ligomis ir kenkėjais

Kada bakterinis augalų segmento ligos atrodo slidžios ir drėgnoje vietoje. Tai turėtų būti nedelsiant pašalinta, kitaip ligos progresavimas ir išplėtimas. Kai pagrindinis stiebas yra pažeistas, tai turi būti kirtimai. Sveikas augalas augs naują augalą. Antibakteriniai vaistai šiuo atveju yra bejėgiai.

Iš grybų ligos dažniausiai yra fuzariozė ir vėlyvas purvas.
Hatiorio infekcija su fuzarioze atsiranda per sugadintą segmentą, kai patogenai patenka į jo audinius. Fungicidai yra naudojami gydymui. Proporcijos nurodytos gaminio instrukcijose.

Hathiora

Vėlyvas purvinas veikia šaknis. Paprastai užkrėstas dirvožemiu ir infekuoja visą šaknų sistemą. Vėlyvojo purvo nugalėjimą gali lemti augalo išvaizda, greitai išsiskiria ir pigmentai keičia spalvą iki šviesiai pilkos spalvos. Gydymą gamina vaistai nuo grybelinių ligų.

Iš kenkėjų taip pat sunku perdraudti. Dažnai tai yra: voratinklis, baltasis guronas, mėsos kirminas, šašas. Jums reikia gydyti insekticidą nuo tam tikro tipo parazitų.

Hatioros veislės

“Hathiora” turi savo savybes, kurių jūs negalėsite supainioti su kitais augalais. Dėl savo neįprastos formos jis turi daugybę vardų: “žmogaus ašaros”, “girtuoko svajonė”, “šokančių kaulų kaktusas”.

Ar tu žinai? Yra prietaras, kad hatorius gali “išgyventi” žmogų iš namų. Profesionalūs gėlių augintojai tokią informaciją suvokia kaip su piktnaudžiavimu.

Auginant kambario sąlygomis, izoliuoti tokie tipai:

  • Hathioras Gartneris turi tamsiai žalią dreifuojančias ūgliai. Segmentai ovalios formos ir išilgai kraštų yra iškirptos briaunos su apačioje esančiomis areolomis. Sąnarių ir šaknų viršūnėse atsiranda žydinčių ryškių raudonųjų pumpurų.
  • Hathioras Gartneris

  • Hathiora Hermina ūgliai yra arcinės arba tiesios. Areola turi 1-2 plaukus. Žiedavimas atsiranda ant salos viršaus. Pušies yra tamsiai raudonos. Hathiora Hermina
  • Hachyora rožinė. Jos ūgliai neturi tam tikros spalvos. Priklausomai nuo apšvietimo, ūgliai gali būti tamsiai žali, rausvi arba net melsvi. Segmentai yra maži, turi 3-4 aspektus. Taip pat yra plokščios su apipjaustytais kraštais. Vienoje apygardoje areola yra 1-3 piltuvo formos gėlės. Kriaušių spalva nustatoma pagal rūšies pavadinimą.
  • Hachiora rožinė

  • Hachioros salicarnoidas arba solerozė turi plonius sąnarius stiebus. Jis auga nykštukams, stiebams nuleisti arba tiesiai. Segmentai tvirtinami arba butelio formos. Dėl to “girtuoko sapnas” yra vadinamas paprastomis žmonėmis. Gėlės yra mažos, panašios į varpelius. Jie yra įsikūrę “Areolas” viršuje ir yra oranžinės, gelsvos arba lašišos spalvos. Ši rūšis yra labai populiari ir turi daugybę pavadinimų. Dėl savo originalumo šis hutiora taip pat vadinamas “šokančių kaulų kaktusu”.
  • Hachiora salicoliform

Ar tu žinai? Anksčiau Ripsalidopsis buvo laikomas atskira augalų rūšimi, tačiau šiuolaikiniai botanikai perdavė visas savo rūšis į Hathior genties.

Ripsalidopsis taip pat vadinamas “Velykiniu kaktusu”, nes jis žydi pavasarį. Tai dažnai painiojama su Schlumberger (Zigokaktus Grudniowiec), išoriškai jie yra labai panašūs, tačiau priklauso skirtingoms gentims augalų ir žydi skirtingu metu.

Rhipsalidopsis atskirti nuo Zigokaktus galimo kamieninių plokštelėje: iš pradžių ji yra lygus, o antrasis su aštriais dantimis kraštų. Ripsalidopsis gėlės simetriški, o gruodžio mėn. Jie yra įstrižai.

Hatioroje nėra tiek daug rūšių, bet visi jie yra neįprasti ir verti dėmesio. Renkantis naują kambario planą mes stengiamės surinkti visą informaciją apie tai.

Hathiora

Svarbu žinoti, ar name yra nuodingas ar ne. Per ilgus metus auginant šią gėlę namuose nebuvo tokios problemos. Hathiora nėra toksiškas augalas.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

48 + = 57

map