Rutuliuko priežiūra namuose

Coleus
Coleus (iš lotynų “coleus” – “atvejis”) Yra daugiametis, evergreen, gausus augalas, kuris auginamas ryškiems lapams. Jis kilęs iš atogrąžų Afrikos ir Azijos dalių ir buvo įvežtas į Europą XIX a.

Ar tu žinai? Coleus taip pat vadinamas “dilgėlėmis”, nes jo stiebai ir lapai panašūs į dilgėlių; ir “Croton prastas” – dėl spalvingos spalvos, panašios į Croton, ir santykinis pigmentas.

Tai gražus hardy augalas su sparčiu augimu nesukels problemų priežiūros.

Coleus namuose: populiarios rūšys

Anksčiau buvo manoma, kad apie 150 rūšių priklauso Coleus genties, bet dėl ​​tyrimų ir nuodugnios peržiūros jis susideda tik iš kelių veislių.

Coleus
Jis turi gražius širdies formos lapus, kuriuose yra geltonos, žalios, raudonos ir bordo spalvos. Gėlės yra mėlynos arba violetinės spalvos.
Rūšis galima sąlygiškai suskaidyti į valgomuosius gumbus, gražiai žydančius ir dekoratyvinius lapus. O jų įvairovė leidžia auginti ratą ne tik namuose, bet ir atvirame lauke (vasarą).
Pirmosios Europoje žinomos rūšys buvo Coliusas Blume ir Vershaffelta.

Ar tu žinai? Po poros metų po pasirodymo JK aukcione už didžiulę (tuo metu) sumą buvo parduota 18 naujų hibridinės kilmės ratų.

Blume

Šis populiariausias “wheelies” formos atsirado dėl botaniko Karlo Blumo. Susitinka su Fr. Java.
Dėl to, kad yra daug pažemintų “Blume” ratų, tai dažnai naudojama kraštovaizdžio dizaino. Nors jis gali pasiekti 80 cm aukščio. Šūviai lignified bazėje, tetraedrinė. Ovalūs, pailgi lapai apie 15 cm turi raižyti kraštus ir įvairių spalvų. Priklausomai nuo veislės gali būti kita struktūra. Populiariausi yra tokios veislės, kaip drugelis, Volkano, auksinė beder.

Vershaffelta

Žuvis, panašus į aukščiau aprašytą patalpų gėlių, bet su didesnių ir margas lapų, vadinamas Vershaffelta ratu. Tai taip pat vienas iš didžiausių ratų. Apibūdinamas didelis dekoratyvinis. Čiužiniai, tamsiai raudoni lapai turi ryškius centro ir žalios spalvos kraštus. Norėdami auginti atvirame lauke, Gero veislės (turi tamsią, beveik juodąją žalumyną) ir Yulka (turi gražią auksinę sieną).

Kaip pasirinkti tinkamą ratą

Coleus
Nepriklausomai nuo to, ar jums reikia namo ar sodo ratų ir kokio pavadinimo jūs ketinate pirkti veislę, atkreipkite dėmesį į keletą niuansų. Visų pirma geriau įsigyti ankstyvo pavasario. Antra, augalas turėtų būti puikus (turi keletą stiprių ūglių, augančių iš šaknų).

Nepirkite koleus su nedideliu kiekiu ūglių ar žiedų. Galų gale, jei yra keletas ūglių, tada augalas nėra sukūręs šakniastiebių, o žydėjimas rodo nuolatinį mineralinį pašarą, atitinkamai – išsekimą.

Kleuso auginimas

Coleus negali būti vadinamas sunku auginti ir rūpintis augalu. Nors yra keletas taisyklių, į kurias verta atkreipti dėmesį.

Ar man reikia persodinti augalą po pirkimo?

Pirkdami, ratai reikia apie mėnesį prisitaikyti prie naujų sąlygų. Tada jis turėtų būti persodintas į šiek tiek didesnio dydžio puodą su substratu, tinkamu jo plėtrai.

Kaip pasodinti namų krepšelį

Namuose nuneškite ratų namus, pirmiausia suraskite tinkamą vietą. Kadangi tai yra fotofilinis augalas, tinka rytų ir pietų langai. Idealus sprendimas bus uždaras balkonas.
Puodai pasirenka plastiką arba keramiką, geresnę cilindrinę formą arba tulpės formos, bent 15 cm gylio.

Svarbu! Už sodinimo Pagrindas turi būti lengvai susmulkinamas, neutralus arba silpnai rūgštinių, kurį sudaro humuso, kietmedžio ir velėnos žemės ir durpių ir smėlio (4: 4: 2: 1: 1). Įstatykite nutekėjimą į rezervuaro apačią.

Pagrindai, kaip valyti ratą namuose

Coleus
Coleuses yra nepretenzingi, ir rūpintis jais namuose nereikės daug laiko.

Būkite atsargūs, kad apšvietimas būtų pakankamai šviesus, be to lapai išslygs. Bet nuo tiesioginių saulės spindulių augalai turi būti apsaugoti. Temperatūros režimas turi būti nuo + 12 ° C iki + 25 ° C.

Kaip vandens ir tręšti augalą

Norėdami laistyti, reikia minkšto vandens, galite pridėti šiek tiek pelenų. Vanduo gausiai nuo pavasario iki rudens ir pabarstykite vandeniu kambario temperatūroje. Rudenį laistymas sumažėja, bet neleidžiama džiovinti dirvos paviršiaus.

Aktyviojo augimo laikotarpiu kas savaitę naudokite tręšimą. Talpinti tiek mineralines, tiek organines trąšas. Coleus gerai reaguoja į kalį (~ pusė gramo litre vandens).

Rato apipjaustymas

Kadangi žiemą augalas praranda daug lapų ir tęsiasi, tada pasirūpinkite už vairo taip pat reikia apipjaustymo metodo. Palikite pėdą su 5-7 akimis. Šūviai, kurie augs, reikia reguliariai suvilioti. Gėlių stiebelius taip pat geriau pašalinti, jei jūs neketinate įsigyti jų sėklų.

Žiemos rato priežiūra

Mineraliniai trąšos
Žiemos ratas yra poilsio laikotarpis. Žiemą augalas laistomas retai, tačiau įsitikinkite, kad šaknys yra šlapios. Viršutinis padažas (mineralinės trąšos) taikomas kartą per mėnesį. Temperatūra nuleidžiama iki + 12 ° C iki + 15 ° C. Purškimas yra visiškai sustabdytas, siekiant išvengti puvimo ir grybelinių ligų atsiradimo.

Rato kopija namuose

Rato kopija namuose galimas dviem būdais: sėklos ir auginiai.

Sėklos sėjamos nuo vasario iki balandžio, paliekant tarp jų laisvą plotą ir apibarstyti žeme ar smėliu. Palaikykite + 20 ° C iki + 22 ° C temperatūrą ir dažnai vandenį. Po 2-2,5 savaičių turėtų pasirodyti sąnaudos. Kai daigai auga ir tampa tampantys, paimkite 9-11 centimetrų puodą. Pateikite gerą apšvietimą ir girdymą. Kai jauni augalai pasiekia 10 cm, jie pirmiausia nupjaunami.
Naudojant sėklą, galite gauti kopijas nenuspėjamu lapų spalvos.

Jei norite išsaugoti rato spalvą, labiau tikslinga jį paskleisti su kirtimais. Nuo vasario iki gegužės 10 centimetrų šakelės su iškirptais apatiniais lapais sodinami smėliu, žeme arba supilti į vandenį, padengtas plėvele ir įdedamas į vietą, kurioje yra + 18 ° C – + 20 ° C temperatūra. Augalai įsišakniję po 8-12 dienų, o tada pasodinami į nuolatines vazos. Būtina šliaužti viršuje ir užtikrinti laistymą, vėdinimą ir temperatūros režimą + 16 ° C – + 18 ° C.

Svarbu! Esant pernelyg dideliam saulės spinduliui, lapų kraštai pasisuko, o spalva pasislenks. Esant žemai dienos ir aukštai temperatūrai naktį, lapai taip pat nudegins.

Coleus
Šiame straipsnyje mes apibūdino tokį ryškiai augantį kaip koleus pasakojo apie savo rūšis, auginimas, priežiūra namuose ir dauginimasis. Šis gražus ir kaprizingas augalas gali būti puošmena Jūsų namuose ar sode, tai nesuteikia jums rūpesčių daug ir įvairių veislių leistų patenkinti visus poreikius ir pageidavimus.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

52 − = 48

map