Sniego augintojas savo rankomis: medžiagos, konstrukcija, gamyba

Sniego valymas
Naminių sniego valymo mašinos yra labai populiarus tarp vasaros gyventojų ir gyventojų kaimo vietovėse daugelį metų. Ir tai nenuostabu, nes kiekvienas priemiesčio teritorijos savininkas žiemą susiduria su sniego šalinimo problema.

Žinoma, tai gali būti padaryta rankiniu būdu, ginkluotos su kastuvu, tačiau tai užtruks daug laiko ir reikės fizinių pastangų.

Kitas variantas yra įsigyti specialią sniego valymo mašiną, jei įmanoma. Tačiau, jei nėra plano įsigyti papildomo automobilio, gali padėti padėti snieglenčių laikiklis, pagamintas savo rankomis, naudojant seną variklio įrankį, kuris greičiausiai yra kiekviename garaže. Kaip tai padaryti ir bus aptariamas šiame straipsnyje.

Ar tu žinai? Pirmosios srieginės sniego valymo mašinos buvo išrastos Kanadoje. Pirmą kartą tokia mašina buvo patentuota Roberto Harriso, Dalhousie (New Brunswick) gyventojo 1870 m. Harisas savo automobilį pavadino “geležinkelio varžto sniego ekskavatoriumi” ir naudojo jį, kad išvalytų takus nuo sniego.

Sraigės sniego valytuvas – kas tai?

Norint tinkamai gaminti savaime pagamintus sniego valytuvus savo rankomis, visų pirma būtina suprasti jo pagrindinių mechanizmų konstrukciją. Bet kokia sniego valymo mašina susideda iš vieno pagrindinio darbo elemento – šis sraigtas, esantis suvirintojo metalinio korpuso viduje. Sraigtas yra strypas (velenas), jo išilginė ašis yra nepertraukiamas spiralinis paviršius. Velenas sukasi ant guolių, todėl varo spiralės profilį.
Sniego valymas

Gręžimo sniego valymo mašinos principas

Pagal tai, kaip sniego valymo mašinos yra padalintos vienos pakopos (varžto) ir dviejų pakopų (sraigtiniai rotoriai).

Kaip veikia vienos pakopos varžto mašina?

Vieno etapo arba sraigto, sniego valytuvo veikimo principas yra tas, kad sniego susidūrimas, smulkinimas ir nuleidimas susidaro tik dėl sukimo varžto. Ir yra zondo ir sklandžiai veikiantis varžto kraštas: sklandžiai – valyti laisvą sniegą; suspausta – už sunkios, ledinės sniego gelžbetonio.

Sraigtiniai staklės, kaip taisyklė, yra lengvesni nei sukamoji rotorinė mašina ir gali būti ne savaeigės. Tai yra vadinamieji kastuvai ant ratų, kuriuos reikia stumti į priekį, nes jie grėdo sniegą ir išmeta jį. Sniego grandiklis yra varomas elektriniu arba benzininiu varikliu (dviejų taktų ar keturių taktų). Tokios mašinos yra geros, nes jos yra gana lengva valdyti, kompaktiškos ir nebrangios.
Schema

Dviejų etapų mašinos veikimo principas

Dviaukštė ar sraigtinė snieglentė yra išdėstyta šiek tiek kitaip. Pirmasis jo projekto etapas apima sniego gręžimą varžtais; Antrasis etapas – išmetimas per lovį atliekamas specialiu rotoriu – ventiliaciniu ratlankiu.

Tokiuose rotacinių sniego valytuvų varžtai yra išdėstyti pagal standartinį sraigto veleno principą su lygiu ar dantuotu kraštu. Grąžtai gali būti metaliniai plieniniai arba guminiai, guminiai-plastikiniai, su armuotu plienu, priklausomai nuo to, ar rankinis sniego valytuvas ar savaeigis.

Sniego pūstuvo sparnuotė dviejų etapų sraigtiniai rotoriai turi nuo trijų iki šešių peilių, taip pat gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų, priklausomai nuo to, kokį darbą reikės atlikti. Tai gali būti tiek plastikinė (paprastų modelių), tiek metalo (platesnei darbo sričiai).
Schema

Snowplower – kaip pradėti

Savo rankų savaiminio sniego valymo mašinos gamybai pirmiausia turite nustatyti įrenginio tipą, atsižvelgiant į konkrečius poreikius. Galima surinkti tiek vieno etapo, tiek dviejų pakopų modelį. Jei gyvenate tose vietose, kur sunkus sniegas yra retas reiškinys, tada bus pakankamai sraigtinių mašinų. Tiems, kurie gyvena regione su atšiauriomis, “dosniomis” žiemomis, reikalingas dviejų etapų sraigtasparnis su svertu.

Variklio parinkimas: elektrinis arba benzinas

Sniego valymo mašina
Pagal variklio tipą sniego valymo mašinos yra elektra ir benzinas. Mašinos su elektriniu pavara yra suprojektuotos dirbti šalia namo ir iš lizdų. Elektrinių sniego valytuvų savybės yra tai, kad jos yra ekonomiškesnės eksploatuoti, bet mažiau manevringos. Sniego valymo mašinų benzininiai varikliai yra laikomi universalesniais, tačiau jų kainos ir techninės priežiūros išlaidos yra didesnės. Todėl pasirinkimas vėl priklausys nuo konkretaus uždavinių, kuriuos turi atlikti snieglentės.
Sniego valymo mašina

Svarbu! Jei pasirinkote savaime pagamintą elektrinę snieglenčių pjovimo įrangą, tuomet verta manyti, kad standartinė buitinė elektra su nulinės temperatūros temperatūra tampa silpna ir praranda savo elastingumą. Todėl rekomenduojama naudoti PGVKV, КГ-ХЛ, SiHF-J arba SiHF-O tipo laidus.

Variklio montavimas arba variklio bloko naudojimas

Galite praleisti variklio parinkimo veiksmą, jei nusprendėte sukurti variklio bloko sniego valytuvą: šį vaidmenį atliks pats įrenginys.

Jei automobilis bus su benzininiu varikliu, tuomet turėtumėte naudoti vidaus degimo variklį, kuris gali būti paimtas iš senojo motociklo ar vejapjovės. Pakanka, kad darbinis tūris būtų 6,5 litro per sekundę. Projekte numatyta variklio įrengimas greito nuimamoje platformoje, kad prireikus būtų lengviau ją prižiūrėti ir remontuoti. Taip pat rekomenduojama atlikti variklio variklio rankinį paleidimą, nes generatorius ir akumuliatoriaus montavimas žymiai padidins mašinos svorį, todėl jis bus mažiau manevringas ir sunkiai valdomas.

Galite suprojektuoti sniego valytuvą ant elektros variklio. Šiuo atveju verta prisiminti, kad ši galimybė žymiai riboja mašinos spindulį. Be to, elektriniai varikliai bijo drėgmės, todėl jie turi įdiegti kokybišką hidroizoliaciją.
Schema

Kaip padaryti savo rankomis sniego valytuvą

Rankinis “snowplow” sudaro tokie privalomi elementai: variklis, degalų bakas (jei mašina su vidaus degimo varikliu), sniego griovimo kibiras arba mentė su kreipiančiaisiais (slidėmis) ir sniego išleidimo vamzdis. Verta užtikrinti, kad ateityje sniego valymas būtų pagrįstas lengva ir tvirta platforma tuo pačiu metu.

Kaip padaryti sniego valytuvą iš motociklų

Žiemą variklį galima naudoti sniego valymui. Lengviausia surinkti sniego valytuvą su specialiu gamykliniu sniego valymo antgaliu. Tačiau kvalifikuotas meistras pataria neišleisti pernelyg daug gamyklos purkštuko, bet surinkti variklio bloko snieglenčių su savimi rankas iš turimų medžiagų ir atsarginių dalių. Yra trys variantai sniego pūtimo priedams prie motociklų.
Schema

Pirmasis pasirinkimas – tai standus besisukantis šepetys, kurios tinka neseniai kritusiems sniegui, taip pat toms vietoms, kuriose yra galimybė apgadinti dekoratyvinį svetainių dangą. Tokie šepečiai pritvirtinti po sukamuoju sraigtu spygliu; jų gaudymo plotis siekia 1 m. Galite taip pat koreguoti fotografavimo kampą trimis kryptimis: į priekį, į kairę, į dešinę.

Antroji variklio bloko sniego valytuvo versija – tai yra pakabinama basta su peiliais, tinka jau pasenusiam sniegui. Prie traukos įtaiso su universaliąja jungtimi pridedamas toks prefiksas. Apatinė krepšio dalis yra padengta guma, kad nebūtų pažeisti paviršiaus ir keltuvo. Šis sniego valytuvas veikia pagal mini buldozerio principą: jis atpalaiduoja sniego sluoksnį, griebia jį ir perkelia jį į sąvartyną. Užfiksavimo plotis tuo pačiu metu pasiekia ir 1 m.

Tačiau efektyviausias snieglentės pritvirtinimas prie variklio bloko yra rotacinio tipo sniego valytuvas. Pagrindiniai šio antgalio dizaino elementai yra įprastinis sraigtas su ašmenimis. Sukant, jis griebia sniego, kuris ratais juda aukštyn. Per konkretų varpą, sniegas yra išmesti toli už svetainės. Tai yra našiausia purkštukų versija, leidžianti užfiksuoti iki 25 cm storio sniego masę

Gamyba

Dabar pažvelkime į nuoseklias rekomendacijas, kaip snieglenčių motociklų su rotaciniu tvirtinimu su savomis rankomis padaryti. Projektas yra metalinis korpusas, kurio vidinis varžtas yra velenas. Galite naudoti paruoštą sraigto veleną arba padaryti jį patys.

Taigi, sraigto veleno sukimui naudojami guoliai Nr. 203. Sraigto korpusai pagaminti iš aliuminio ir pritvirtinti prie sniego valytuvo šonų, naudojant varžtus, kuriuos reikia užveržti veržlėmis. Būgnas, kuriame sukasi rotorius, gali būti pagamintas iš aliuminio katilo su 20 litrų: jis turi būti pritvirtintas prie korpuso priekinės sienos su 4 mm skersmens įsikišimais.

Sniego pūtimo rotorius yra varomas per adapterio sistemą, naudojant variklio bloko galinę galios kilimo veleną. Jei “snowplow” antgalis buvo nusipirktas baigtoje formoje, tada tokie adapteriai sujungiami su juo. Jei purkštukas pagamintas rankomis, turite juos papildomai įsigyti.

Taip pat reikia padaryti sukimo mechanizmą, kuris būtų perkeltas iš motociklų į sniego rinkiklį. Tuo tikslu yra tinkamas A-100 dirželis ir specialiai pritaikytas poslinkis. Taigi, naudojant diržo jungtį, sukimo momentas perduodamas iš variklio į variklio bloko veleną, prijungtą prie sniego valytuvo veleno.
Gamyba

Svarbu! Rutuliniai guoliai turi būti pasirinkti tik uždaroje, todėl turite neleisti į juos patekti sniego.

Sniego valymo mašina su savo rankomis: sraigto ir rėmo gamyba

Dabar apsvarstykite, kaip surinkti sraigtus, rėmus, taip pat papildomus įrenginius, reikalingus snieglentininkui surinkti savo rankomis.

Norėdami tai padaryti, jums reikės parengti:

 • lakštinio metalo arba geležies dėžė sraigto ir jo kūno gamybai;
 • plieninis kampas 50х50 mm rėmei – 2 vienetai;
 • fanera 10 mm storio šoninėms dalims;
 • metalinis vamzdelis sniego valytuvo rankenai (0,5 colio skersmens);
 • ¾ colio vamzdis sraigtiniam velenui.

Kad sraigto velenas, vamzdis perpjaunamas. Tai reikalinga, norint nustatyti metalinę alkūnę nuo 120 iki 270 mm, kuri yra būtina, norint nuslysti sniegą. Be to, vamzdyje turi būti įrengti keturi guminiai žiedai, kurių skersmuo 28 cm, kurie iš guminės pagrindo supjaustomi elektriniu pjūklu.
Snowplower

Kadangi sraigtas sukasi savikoncentruoti guoliuose Nr. 205, jie taip pat turi būti dedami ant vamzdžio. Tinkamas mesti sniegą tinka 160 mm skersmens plastikinis vamzdis, kuris tvirtinamas prie tokio pat skersmens vamzdžio ir dedamas tiesiai ant sraigto korpuso.

Norėdami patys snieglentės varžtą, jums reikia:

 • išpjauti iš paruoštų geležies 4 diskų;
 • supjaustykite diskus pusiau ir kiekvienas sulenkite spiralę;
 • Suvirinti spirale ant vamzdžio keturių disko preparatų, su viena ir kita;
 • Įdėkite guolius ant vamzdžio kraštų.

Sniego griovelio rėmas gali būti pagamintas iš 50×50 mm plieninių kampų, suvirinamų vienas ant kito. Šiai konstrukcijai vėliau bus pritvirtinta variklio platforma.
Nuo sniego valymo dugno reikia pritaikyti slides, kurių pagrindu yra medinės sijos. Šiuose baruose turi būti plastikinės dirželiai, pagaminti iš dėžutės iš laidų.
Snowplower

Mašina yra paruošta naudoti.

Patarimai snieglentininkui patiems gaminti

Kad sniego valymo mašina, gaminama savo rankomis, kuo ilgiau išlaikytų patikimą padėjėją ūkyje, būtina laikytis tam tikrų rekomendacijų:

 • nebus nereikalinga specialių saugos varžtų ar įvorių pritvirtinti prie mašinos konstrukcijos, kad būtų išvengta variklio ledo ar akmenų fragmentų;
 • pasirinkti aukštos kokybės guolius, nes jie atlieka svarbų vaidmenį sniego gervės gyvenime;
 • renkantis pavarą, pirmenybę teikia diržui, o ne standžiam, nes yra galimybė, kad visam laikui judančios dalys gali įstrigti, kai akmenys ar ledas nukentėjo;
 • Sniego valymo mašina nuo variklio bloko reikalauja, kad šiluma būtų laikoma žiemą. Tai pašalina poreikį praleisti laiką sujunkite variklį;
 • periodiškai pakeiskite pavarų alyvą, žiemą naudokite daugiau skysčių, nes esant žemai temperatūrai jis yra linkęs greitai sustorėti.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 2

map