Visi patobulinimai namuose

Diplomatas
Savo grožio ir kvapo diplomatija teisingai vadinama “rojaus” augalu. Spalvingi dideli įvairių spalvų gėlės su paprastais ir pusiau dvigubais žiedlapiais tankiai dengia stiebus, aiškiai atsirandančius ant blizgios lapijos. Išmintingomis rankomis gėlė gali būti paversta sultingomis krūmuose arba elegantiškais vynmedžiais, kurie žydi iki vėlyvo rudens – net balkonu, net sode. Kultūrą nėra lengva rūpintis. Štai kodėl kai kurie naujokai gėlių augintojai bijo jį įsigyti. Tiesą sakant, ne viskas yra taip sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pabandykime kartu su ekspertais išsiaiškinti, kad jie nori parodyti, kokios yra jo auginimo ypatybės ir sunkumai.

Ar tu žinai? Botaninėje literatūroje augalas yra pažymėtas dviem skirtingais pavadinimais: “dipladacija” ir “mandevilla”. Taip yra dėl to, kad gėlė buvo atidaryta du kartus. Pirma, mokslininkai jį aptiko Brazilijos miškuose ir pavadino “depladeniy”, o graikų kalba reiškia “tas, kuris turi du nektarinius”. Po kelių valandų Argentinos žemėje kita ekspedicija atvėrė kultūrą, kuri ją įregistravo kaip naują genetą ir pavadinta garbingu britu diplomatu, garbingu sero Henrio John Mandeville dekoratyvinių augalų surinkėju. Šiuolaikiniai botanikai pataisė klaidą, derindami šias dvi veisles į vieną, bet jie nepateikė bendro pavadinimo.

Patogios sąlygos auginti dipladeniya namuose

Natūralioje aplinkoje švelniam dipladeniui saugomos drėgno miško vejos, apsaugotos nuo saulės spindulių ir vėjų. Dėl mūsų trumpo šviesos dienos mūsų platumoje jis negalės žydėti ištisus metus. Bet jei jūs suteikiate Mandeville kompetentingai namie, tai nepasitenkins.

Vietos ir apšvietimo pasirinkimas

Kambaryje rytinė pusė idealiai tinka diplomatui. Švytėjantis ryto saulė suteiks gėlę pakankamai šilumos ir šviesos. Pietų languose augalas nuolat kovoja dėl išlikimo, nes jausys nuolatinį nepatogumą, ypač karštu oru. Perkaitimo metu geltona lapija gali pasidaryti geltona ir gėlių stiebai nukristi. Jei stiebai stipriai ištempti ir maži pumpurai suformuojami, Mandevilla gėlė blogai apšviestos.
Diplomatas
Pagamintos šviesos kiekis ypač svarbus nuo pavasario vidurio iki rudens vidurio, kai žydi gėlių sodas. Ekspertai pataria vasarą įdėti augalą į sodą po šakuotu medžiu. Čia diplomatai bus apsaugoti nuo juodraščių ir tiesioginių saulės spindulių. Kai kurie sezono augintojai jį augina kartu su puodu. Pasak ekspertų, tai neturėtų būti daroma, nes šaltuoju naktimis gamykla patiria rimtus tyrimus. Dėl to jis gali nustoti žydi.

Jei gėlė auginama bute, vasarą jis bus patogus ant šiek tiek tamsaus balkono. Reguliarus vėdinimas taip pat yra svarbus. Žiemą kultūrai reikia papildomo apšvietimo ir drėkinimo. Su dienos šviesos lempučių pagalba, dirbdami 14-16 val., Tinkamai prižiūrėdami, galite pasiekti žiemą ištisus metus. Tačiau šį sunkų darbą gali atlikti tik patyrę floristai. Daugeliu atvejų dekoratyvinio sodo gerbėjai sustabdo kultūros plėtrą, siunčia jį į stagnacijos būklę

Ar tu žinai? Lotynų amerikiečiai mėgsta paskambinti dipladeniya “Brazilijos jazminas”, “Bolivijos rožė” ir net “Meksikos meilės medis”.

Temperatūros sąlygos

Mandeville ant palangės
Šilumą mylinantis Mandeville visavertei plėtrai turi būti užtikrintas 20-26 laipsnių temperatūros režimas. Beje, kuo aukštesnė temperatūra, tuo šviesesnė žiedlapių spalva. Vasarą augalas gali prisitaikyti net iki 36 laipsnių šilumos, o žiemą termometras neturėtų nukristi žemiau 15 laipsnių. Tai yra optimali temperatūra žiemos miegui, esant užmigdymo būsenai. Jei nustatysite tikslą pasiekti žydėjimą ištisus metus, kambario temperatūra turi būti 25 laipsnių.

Taisyklės dėl gydymo diplazhdeniy namuose

Jei žinote, kaip rūpintis dekoratyviniais palikuoniais iš tropinių platumų, tada diplopavimas nepadės papildomų problemų rūpintis ir auginti. Ši gėlė turi pakankamai drėgmės dirvožemyje ir ore, reikia laiku paruošti maistą ir formuoti genėjimo būdą dekoratyvinei formai paremti.

Laistymas ir drėgnumas

Norint gerą augimą, gėlių reikia vidutinio, sisteminio drėgnumo, laisvo dirvožemio ir gero drenažo. Gruntas turi būti šiek tiek išdžiovintas tarp laistymo. Augimo sezono metu šaknys absorbuojamas vanduo padidėja. Augalas nemėgsta pelkės substrato puodelyje, tokiomis sąlygomis jis gali susirgti ir mirti. Įsitikinkite, kad rezervuaro apačioje yra specialios skylės, kad vanduo būtų išleidžiamas į indą.

Diplomatas
Drėgmė taip pat yra vidutinė. Vasarą pakanka vieno ar dviejų drėkinimo per dieną. Nuo stagnacijos laikotarpio pradžios augalas yra laistomas rečiau, mažėja kartą per savaitę. Žiemą vazos laikomos vėsioje aplinkoje, laistomos tik po to, kai dirvožemis džiovina puodą ir nėra purškiamas tol, kol prasidės.

Drėkinamam vandeniui reikia nusistovėti ir būti kambario temperatūroje. Galite šiek tiek atskiesti citrinų sultimis arba rūgštimi, nes Mandevilla nori rūgščią aplinką. Kalkinimas gali būti atliekamas net su stalo actu, jei vanduo drėkinimui gerai nusistovėtų ir prarastų kvapą. Netinkamas laistyti kietą vandenį, kuriame yra daug kalkių. Geriau pietų grožį laistyti ir vandenį išpilti lietaus vandeniu, o buto sąlygomis rekomenduojama išpilti vandentiekio vandenį ir leisti pastatyti.

Svarbu! Žiemą diplomatai pašalinami iš centrinio šildymo baterijų ir šildytuvų.

Viršutinis gėlių apdaila

Gėlių tręšimas rekomenduojamas augmenijos pradžioje, kai formuojasi pumpurai ir žydėjimo metu. Pradėkite kas mėnesį tręšti nuo aktyvaus augimo momento, kas savaitę sudėjus kompleksines mineralines trąšas. Kaip alternatyva, tinka bet kuris azotą turintis viršutinis padažas. Ateityje, kai žalia biomasė vystosi pakankamai, augalas turi būti pilamas fosforo ir kalio tirpalu. Maitinimas trunka iki poilsio laiko. Žiemą, suplakant augimo sulaikymo sąlygas, nereikia visaverčio dietos.

Parama

Parama mokymui
Atsižvelgiant į mandelillos ampelines savybes, nesvarbu, kokia forma juos įdėkite, turėtumėte rūpintis patikimomis gėlių atramomis. Net jei ateityje matysite tik mažą krūmą, privalomos kojelės atramos. Natūralioje aplinkoje liana tęsiasi iki dviejų metrų. Kambarių auginimo metu jis gali pasiekti tokį pat ilgį palankiomis sąlygomis.
Perkant laiptines diplomai, apsvarstykite jo amžių, ūglių ilgį ir šakninę sistemą bei puodo tūrį.

Apipjaustymas

Tropinis lankytojas vystosi labai greitai. Nedidelis daigumas po sodinimo greitai smarkiai išsišakojęs, bet ne visi ūgliai žydėti iki stagnacijos laikotarpio.

Kartais prarandami nepatyrę augintojai: ką daryti su prarastos Liana formos, kaip ir kada sumažinti diplomatiją. Ypač nestrishenoe augalas blogai žiemoja, praranda dekoratyvumą.

Prieš pradedant ramybės laikotarpį, žolėdamas rekomenduojamas žiedavimas. Optimalus laikas: spalio vidurys – lapkričio pradžia. Pirmiausia pašalinamos 2/3 ūglių, kurių nebuvo laiko plėtoti. Tada eikite į susiformavusius stiebus, sutrupinę jas po trečdaliu ar puse po šakės. Pavasarį tikimės, kad pumpurai pasirodys tik jaunose šakose. Į šį faktą reikėtų atsižvelgti formuojant gėlių karūną. Patyrę sodininkai to atsisako, nes jie nenori paaukoti pagrindinio kultūros pranašumo – jo žydėjimo. Geriau sudaryti kompaktišką karūną su apipjaustytais daigais, apvyniotais aplink atramą.

Svarbu! Skrandyje esančios sultys sukelia sunkias alergines reakcijas ir nudegimus. Todėl visus darbus reikia atlikti su pirštinėmis, o po procedūros atidžiai išvalykite žirklę ir rankas.

Priežiūros ypatybės poilsio metu

Diplomatas
Žiemos diplopatas dažnai sustabdo ūglių augimą, sumažindamas laistymo kiekį. Dėl to, esant nepakankamai šviesai, augalas patenka į žiemos miegą iki labai pavasario. Iš anksto jis nukirsta ir išsiųstas į vėsioje patalpoje, kurioje temperatūros režimas yra ne mažesnis kaip 15 laipsnių. Griežtai nerekomenduojama įdėti indą su gruntiniais gumbais ant palangės šaltame kambaryje arba ant balkono. Pernelyg aušinamas dirvožemis neišvengiamai sukels šaknų mirtį.

Vanduo išlieka poilsio metu, kai žemė džiūsta puode. Purškimas ir maitinimas visiškai sustabdyti prieš pilną pabudimą.

Kovos su ligomis ir kenkėjais

Tender Mandeville labai jautriai reaguoja į auginimo sąlygas. Mažiausiai trūkumų, ypač žiemą, kyla šaknų nematodų vystymas, kuris pasireiškia stiebų išblukimu ir golių formavimu šakniastiebiuose. Deja, užkrėstos gėlės išsaugojimas nebegalima.

Visos ligos dėl diplo davimo atsiranda dėl netinkamos priežiūros. Labiausiai kenksmingi gėlių kenkėjai yra vorinių erkių erkės ir kepiniai. Po pirmųjų jų gyvybinės veiklos požymių būtina apdoroti stiebus su insekticidais “Aktellik”, “Aktara”, “Agravertinas”. Nepamirškite reguliariai tikrinti puodo. Dažnai naminių augalų mėgėjai atkreipia dėmesį į problemą, kai sklypas jau pasidarė geltonai, o lapai nusidriekę arba skudurės. Tačiau iš tiesų tokio elgesio priežastis buvo netinkama temperatūros režime.

Ligos
Kadangi trūksta šviesos, lapai įgauna šviesią, negyvą spalvą, gėlių puokštė praktiškai neauga. Jei lapai skrenda, o jauni kirtimai nykti, patartina didinti oro drėgmę kambario ir dirvožemio. Negalima trukdyti papildomai tręšti. Suvyta pusiau sausa lapija rodo kambario sausumą ir netinkamą gėlių išdėstymą.

Galbūt jis yra tiesioginių ultravioletinių spindulių, karštas. Jei diplazheniya džiūsta, patikrinkite: ant jo nėra kenkėjų, ar šaknys yra supuvusi nuo drėgmės pertekliaus. Jei esate įsitikinęs, kad nepadarėte klaidų priežiūros metu ir neradote žalingų vabzdžių gyvybinės veiklos, tai gėlių nepatogumų dėl netinkamo substrato priežastis. Vaza turi būti persodinta.

Ar tu žinai? Senovės gentys naudojo nuodingas sultis, kad pamerktų savo strėlės medžioklės žaidimui. Šiuolaikiniai žmonės išmoko naudoti nuodų urologinės ir širdies ligų gydymui.

Kada ir kaip transplantuoti: dirvožemis ir puodelis auginti

Mandevilla reikia transplantacijos, nes šaknys auga. Tai liudija šaknys, klijančios iš drenažo skylių.
Ideali sodinimo medžiaga yra 30 cm skersmens, 15 cm gylio. Svarbu atsižvelgti į tai, kad vėliau nebūtų jokių problemų, susijusių su atramų pritaikymu.

Dipolio transplantacija
Tai būdinga tai Jaunesni augalai yra geriau įsišakniję ir vystosi durpių substratuose, o subrendusiuose egzemplioriuose. Visais atvejais transplantacijai skirtos žemės turėtų būti praturtintos naudingomis medžiagomis, šiek tiek rūgščios. Visuminis dirvožemis yra paruoštas iš vienodų upių smėlio, humuso, durpių, dugno (lapuočių) dirvožemio dalių. Visi komponentai gerai sumaišomi, atsilaisvinami. Tanko dugne, kuris yra kelis centimetrus didesnis nei ankstesnis, sukrauti keramzio ar plytų trupiniai. Jei transplantaciją nesukėlė augalų ligos, gumbai perkeliami į naują puodą ir atnaujinamas viršutinis dirvožemio sluoksnis.

Anksčiau pavasarį geriau persodinti.

Pjaustymas

Namuose diplendantai būdingi kirtimų dauginimu. Jauni ūgliai pavasarį iškirpti iš motinos krūmo, paliekant tris ar keturis lapus. Norėdami įsišaknyti, šakos dedamos į durpių substratą ir padengiamos plastikiniu stiklu arba plastikiniu maišu. Talpa pastatyta šiltoje vietoje mėnesį – pusantro. Tokiu atveju šiltnamio efektą sukelianti medžiaga reguliariai yra girdoma ir vėdinama.

Kai auginiai yra visiškai įsišakniję, jie yra pasodinti į atskirus konteinerius. Viename puode galite įdėti kelis stiebus, kad būtų sukurtas tankus žydėjimo karūnas.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

53 − 51 =

map