Žiemą parsnikinių lazdelių receptai

Пастернак
Kaip ir daugelis kitų augalų, pastinakas jau seniai garsėja savo naudingomis ir net gydomomis savybėmis. Dėl to prieinami įvairūs būdai tai parengti. Receptai iš pastarnoko bus ypač įdomūs žmonėms, kenčiantiems nuo širdies, kraujagyslių ir virškinimo sistemos organų ligų. Be to, šis augalas veikia kaip diuretikas ir yra pirmasis kolikokų asistentas, o kai kurie žmonės dažnai jį naudoja net ir nuplikimo prevencijai.

Dėl tokios pastarnokų naudojimo sričių reikėjo tinkamai laikyti žiemą, todėl mes kalbėsime apie tolesnius šio stebuklingo augalų derliaus nuėmimo būdus.

Džiovintas pastinakas

Šiuolaikiniame pasaulyje yra daug įvairių rūšių daržovių, vaisių ar uogų laikymo galimybių, tačiau seniausia ir įrodyta, kad yra džiovintos. Mūsų močiutės taip pat paruošė žiemą tokiu būdu, todėl, atsakydamos į klausimą: “Kaip paruošti pastanaką žiemai?”, Reikia pradėti nuo jo.

Kasimo kritimo norimą kiekį iš šakniavaisių, jie buvo kruopščiai plaunami šaltu tekančiu vandeniu (reikia pašalinti net nedideli grūdai), supjaustoma smulkiais ratų (keletą milimetrų storio) ir išdėstyti vienu sluoksniu džiovinimui. Yra keletas galimų džiovinimo būdų. Kai namų šeimininkės renkasi džiovintus pastarnokai orkaitėje, o kiti palikti jį gerai apšviestoje palangės, o dar kiti tiesiog įdėkite ruošinį erdvus kabinti spinteles už nuolatinį džiovinimo.

Džiovintas pastinakas
Jei nuspręsite džiovinti orkaitėje arba mikrobangų krosnele, būtinai stebėkite temperatūrą (jis neturėtų būti per didelis), nes apskritimai gali tiesiog sudeginti. Krosnelės duris reikia palikti atidarytos, nuolat maišant šaknų pasėlių. Nebuvo reikalaujama užbaigti proceso, nes šiek tiek džiovintas pastinakas gali puikiai “pasiekti” kambario temperatūroje.

Augalų be krosnies džiovinimo procesas užtruks ilgiau, bet galutinio produkto kokybė gali būti didesnė. Taigi palikdami pastinaką džiūvintai saulėje, turėsite daugiau laiko procesui kontroliuoti.

Kai augalas gaus reikiamą formą, ji gali dar kartą siųsti jį į orkaitę ir atsargiai pašildomas ir po to, kai visiškai atvės, bus tik nustatyti ruošinį į švarų stiklinį indą ir padėkite į tamsią spintą.

Svarbu! Siekiant užkirsti kelią džiovintų šakniavaisių auginimui maisto granuliuose, geriau uždarius skardines sandariai uždarytus hermetiškus dangčius: metalą ar polietileną.

Jei staiga pradėsite abejoti kaip džiovinti pastarnokai, tada tarp žiemos galėsite jį gauti iš skardinių ir dar kartą išdžiovinti į pašildytą orkaitę (užteks 10 minučių). Taigi jūs galite atsikratyti ne tik drėgmės ir pelėsio, bet ir sunaikinti galimus kenkėjus.

Bendras saugojimo laikas džiovintų augalų neturėtų viršyti vienerių metų, nes laikui bėgant pastarnokai praranda savo gydomųjų savybių (iš džiovintos šakniavaisiai yra vitaminų, mineralinių druskų, cukrų ir virškinamų angliavandenių).

Šaldyti pastarnokai

Paruošimas įšaldyti
Neseniai labiausiai paprastas ir prieinamas būdas derliaus nuėmimo vaisius žiemai (įskaitant pastarnoką) buvo jų šaltis. Iš pirmo žvilgsnio šiame procese nėra nieko sudėtingo, tačiau kiekvienai kultūrai yra tam tikrų subtilumų.

Pavyzdžiui, prieš pasukant į šaldymo pastarnoką, jis turi būti kruopščiai nuplaunamas, nulupamas ir išdžiovinamas. Po to vaisius supjaustoma smulkiais kubeliais, kurių dydis priklauso nuo to, kaip jūs planuojate naudoti augalą. Jei ateityje iš jo bus paruoštos sriubos, geriau, kad kubeliai būtų 1-1,5 cm * 1-1,5 cm arba pastarnokas supjaustytas 0,5-1 cm storio juostelėmis.

Jei užšaldytos pastarnokos virsta bulvių koše, jos turėtų būti užšaldytos ratais arba dideliais gabalėliais. Jei pageidaujate, galite eksperimentuoti su figūruotu šaknų pjovimu.

Smulkinti pastarnokai supakuoti į maišelius įšaldyti ir sandariai užsidaro, anksčiau išleidžiant oro perviršį iš ten.

Svarbu! Visi gabalai turi būti išpilstomi pakuotėje ne daugiau kaip dviem sluoksniais, kitaip bus sunku greitai ir kokybiškai užšaldyti.

Kitą dieną galima naudoti sušaldytą daržovę, paimant tinkamą kubelių kiekį iš paketėlio.

“Pasternak” užšaldyta forma naudojama tiek sriuboms ar bulvių koše, tiek mėgstamų padažų gamybai arba salotų komponentui gaminti.

Makaronai

Makaronai
Jei esate labiau pripratę prie saugojimo, tuomet siūlome pasiimti pastarnokų. Norėdami atlikti šią užduotį, už vieną kilogramą šaknų reikės 250 g druskos ir augalinio aliejaus be ryškių kvapų. Pirmiausia gerai nuplaukite ir nulupkite žievės šaknį ir visiškai išdžiovinkite.

Tada supjaustykite jį smulkiais gabalėliais arba šiaudais (kaip ir ankstesne versija), sumaišykite su druska ir paskleiskite ant sterilizuotų stiklainių. Audinio gabaliukas uždėtas ant sriegio, o aliejus pilamas kad jis padengtų konteinerio turinį 10-15 mm. Dabar lieka tik sandariai uždaryti skardines ir padėkite juos tamsioje vėsioje vietoje.

Padažas sriuba

Tos namų šeimininkės, kurios mėgsta sriubą iš pastarnoko, turėtų patikti augalų derliaus nuėmimo metodu kaip pirmųjų patiekalų padažu. Šiuo atveju, be mėgstamą šaknis, jums taip pat reikia petražolės, salierai, pankolis ir kas atidžiai nuplauti, išgrynintas, džiovinti ir supjaustyti į gabalus 4-6 cm ilgio. 1 kg žalios viso turi imtis 600 g druskos.

Padažas sriuba
Morkos (taip pat dažnai naudojami įdarų), salierai ir pastarnokai turėtų sutarkuokite, pridėkite druskos, gerai išmaišykite ir padėkite į mažus stiklainius, pasterizuotą bei kompaktinė turinio šaukštu. Tada kiekviena stiklainė uždengiama pergamuojančiu popieriumi ir dedama į šaldytuvą.

Ar tu žinai? Savitas savitas augalo kvapas yra jo sudėtyje esančios otilo butilo eterio butadieno rūgšties pasekmė.

Pastarnoko padažas

Dauguma aistruolių naudoja vieną iš aukščiau paminėtų pastarnokų laikymo būdų, tačiau galite gaminti žiemą, paruošęs iš jo padažą. 500 g šakniavaisių jums reikės 200 g pomidorų sulčių ar tešlos, 50 ml saulėgrąžų (gali alyvuogių) aliejaus, 100 ml acto ir 2 arbatinius šaukštelius druskos. Taip pat reikėtų paruošti ir kai kurias prieskonius – keletą lauro lapų ir vinių.

Pradžioje, pastinakas išplaunamas po tekančiu vandeniu, po to supilamas į verdantį vandenį ir virinamas vidutine karščiu, kol jis tampa minkštas. Kai tik daržovės pasiekia pageidaujamą būklę, ekstrahuojamos ir sumaišomos su maišikliu (galite naudoti sietą, tačiau šiuo atveju procesas užtruks daug daugiau laiko). Po to, išgaunama masė įpilama į puodą, įpilama visų likusių ingredientų ir paliekama ugniai pusę valandos, kartais maišant, kad nebūtų deginama.

Padažo paruošimas
Pasibaigus šiam laikui, pastinakas vėl sumušamas į homogeninę masę, o gautas padažas supilamas į pasterizuotus stiklainius, užkimdant juos. Prieš patiekiant, geriau pridėti šiek tiek saulėgrąžų aliejaus, grietinės ar sultinio.

Ar tu žinai? Senovėje pastinakas buvo naudojama kaip viena iš pagrindinių seksualinio aktyvumo stimuliavimo priemonių, didėjančio apetito, kepenų, inkstų ir skrandžio skausmo analgetikų, taip pat haliucinacijų kontrolei.

Bet kuris iš pirmiau minėtų derliaus nuėmimo metodų suteiks pakankamai vitaminų žiemą, nes toks naudingas pastanakas visada bus prieinamas.


Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 29 = 36

map